رییس علوم پزشکی: ۲۱ فوتی به قربانیان کرونا در قم اضافه شد

قم-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به بستری بودن ۲۱۷ بیمار بدحال کرونایی، گفت: طی ۲۴ ساعت منتهی به بیست و پنجم شهریورماه جاری، ۲۱ بیمار کرونایی دیگر جان خود را از دست دادند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر روز پنجشنبه در گفت و گویی، آخرین وضعیت کووید۱۹ در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: در این مدت ۱۵۵ تن با علائم مشکوک به کرونا پذیرش و ۱۱۷ بیمار بستری شدند.

وی با اشاره به بستری بودن ۷۷۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی این استان، اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۱ بیمار با بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

قدیر ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۹۵۸ تست کرونا در قم انجام گرفت که ۲۹۴ مورد از این بین مثبت گزارش شده است، همچنین تاکنون در مجموع ۵۹۴ هزار و ۱۴۷ دُز واکسن کرونا به گروه های هدف در این استان تزریق شده است.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفته بود، ۱۹ شهریورماه جاری در رنگ‌بندی جدید کرونایی کشور، به رنگ نارنجی کرونایی در آمد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌ دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده‌ است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha