آمار واکسیناسیون کرونا در آذربایجان غربی از ۱.۵ میلیون دُز هم گذشت

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی گفت: در حالی که بیستم شهریورماه جاری، آمار واکسیناسیون در استان از یک میلیون دُز گذشته بود، طی ۹ روز اخیر حدود نیم میلیون دُز دیگر در استان تزریق شد و این رقم از ۱.۵ میلیون دُز فراتر رفت.

علی‌احمد آقاپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ هزار و ۸۲ دُز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شد و با انجام این تعداد تزریق، کل واکسن های تزریق شده در استان به یک میلیون و ۵۱۳ هزار و ۳۴۰ دُز رسید.

وی اضافه کرد: طی هفته گذشته بارها رکورد روزانه تزریق واکسن کرونا در آذربایجان غربی شکست و حتی در یک روز به بیش از ۷۱ هزار دُز افزایش یافت.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، همه افراد بالای ۱۸ سال در استان و برخی اقشار نظیر دانشجویان، دانش آموزان، خبرنگاران، معلمان و فرهنگیان و رانندگان تاکسی و کارگران برای دریافت واکسن باید در سامانه سلامت ثبت نام کنند تا برای دریافت واکسن، به آنان پیامک ارسال شود.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۴۴ میلیون دُز واکسن در کشور تزریق شده است؛ سهم استان از واکسیناسیون در کشور تاکنون ۳.۵ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha