پاسخ گویی به نیاز روزافزون برق نیازمند حمایت‌های بیشتر است

تهران - ایرنا - مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی گفت:پاسخگویی به رشد مصرف بیشتر، نیازمند حمایت‌های بسیار جدی وزیر نیرو و ریاست جمهوری است.

به گزارش روزسه شنبه ایرنا ازپایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "علی فرهور" در نشست وزیر نیرو با مدیران آب و برق سراسر کشور به نمایندگی از صنعت تولید برق افزود: اکثریت کارکنان و مدیران صنعت تولید برق با همه وجود برای ساخت، بهره‌برداری، نگهداری و تعمیر نیروگاه‌ها تلاش می‌کنند و اکثریت نیز از دانش فنی و تجربه بسیار بالایی برخوردار هستند و با وجود همه موانع از جمله تأثیر منفی تحریم‌ها، خشکسالی‌ها، اجرای غیراصولی واگذاری نیروگاه‌ها، افزایش سن و فرسودگی برخی نیروگاه‌های قدیمی توانسته‌اند پاسخگوی رشد مصرف برق تا قبل از سال ۹۹ باشند.

وی با اشاره به وضعیت تامین برق در تابستان سال آینده، گفت:‌ تعویق برنامه‌های تعمیرات در این فصل به صلاح نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است وقتی واحدی تحت تعمیرات اساسی قرار می‌گیرد، نکات فنی پیش‌بینی نشده‌ای پدیدار می‌شود که رفع آنها مستلزم تمرکز و کار بیشتر خواهد بود.

فرهور بااینکه استراتژی تامین برق پایدار از ابتدای انقلاب اسلامی پایه‌ریزی شده است، افزود: هم‌اکنون تامین هوشمندانه برق پایدار می‌تواند تنها استراتژی صنعت برق کشور باشد.
این نیروگاه دار ادامه داد: در این بخش مولفه‌هایی نظیر قیمت برق، فعال‌سازی صنایع برای ساخت قطعات یدکی و تجهیزات نیروگاهی، نوسازی نیروگاه‌ها و حتی صادرات برق همچون تاکتیک‌هایی برای تحقق استراتژی تأمین هوشمندانه برق پایدار محسوب شود.
وی ادامه داد: اما تعیین قیمت برق به‌صورت تکلیفی در ادوار گذشته به ویژه در دوران شدید رشد تورم باعث شده تا استراتژی تأمین برق بصورت تکلیفی در سایه قیمت تکلیفی برق قرار بگیرد و مشخصه بارز آن، ایجاد ما به التفاوت هزینه تمام شده و قیمت تکلیفی برق است که به رقم ۵۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

فرهوربا اشاره به تعهد صنعت تولید برق به اجرای کاملا جهادی و با کیفیت برنامه‌های تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌ها، گفت: طی این مسیر با همراهی تمامی بخش‌های صنعت برق ممکن خواهد شد.

نشست آنلاین وزیر نیرو با مدیران صنعت آب و برق عصر سه شنبه در محل وزارت نیرو برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha