تزریق واکسن کرونا در سردشت به ۳۸ هزار دُز رسید

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و سلامت سردشت گفت: ۳۸ هزار دُز انواع واکسن کرونا در این شهرستان به گروه‌های هدف و اولویت دار تزریق شده است.

داوود آتشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  از این تعداد بیش از ۲۳ هزار فقره دز اول و ۱۵ هزار فقره نیز دز دوم واکسن کووید-۱۹ بوده است.

وی ادامه داد: هم اکنون یک مرکز شهری واقع در سالن ورزشی حجاب بانوان، سه مرکز شهری و روستایی واقع در شهرهای "نلاس"، "میراوه" و "ربط" و پنج مرکز روستایی در "بیوران سفلی"، "گل کندیک"، "اسلام آباد"، "بناویله حاجی مینه" و "بریسو" آماده خدمات رسانی و تزریق واکسن به افراد واجد شرایط هستند.

مدیر شبکه بهداشت و سلامت سردشت اظهار داشت: هم اکنون محدودیت سنی برای افراد بالای ۱۸ سال ساکن شهر و روستای این شهرستان برداشته شده و تمام کسانی که به سن قانونی رسیده باشند، می توانند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون شهرستان نسبت به تزریق واکسن کووید_۱۹ با به همراه داشتن کارت ملی اقدام کنند.

آتشی، با بیان اینکه بیش از ۸۵ هزار نفر در سردشت بالای ۱۸ سال سن دارند، ادامه داد: واکسن تمام این نفرات در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم با اتمام آن وضعیت قرمز مقابله با کرونا را به حالت عادی برگردانیم.

وی تاکید کرد: تنها راه شکست ویروس کرونا علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است بر این اساس از تمام شهروندان درخواست داریم ما را در این بحران به وجود آمده یاری دهند.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در شرایط قرمز مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha