وزیر انرژی سریلانکا از پالایشگاه نفت تهران بازدید کرد

شهرری ـ ایرنا ـ وزیر انرژی کشور سریلانکا به همراه جمعی از مقام‌های فنی و تجاری این کشور از پالایشگاه نفت تهران بازدید و بر توسعه همکارهای دوجانبه تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه از روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران، ادایا گامانپیلا در راس هیاتی فنی و تجاری ضمن دیدار و گفت‌ وگو با مدیرعامل و جمعی از مدیران و رؤسای شرکت پالایش نفت تهران از امکانات این مجموعه نفتی بازدید کرد.

وزیر انرژی سریلانکا در این دیدار با اشاره بر منافع مشترک تهران - کلمبو، ضمن ابراز خرسندی از همکاری‌ها، بر لزوم مراودات فنی، مهندسی و اقتصادی در حوزه نفت و گاز تأکید کرد.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران، درباره کیفیت محصولات، چگونگی فعالیت پالایشگاه تهران و سهم ۱۴ درصدی این مجموعه در صنعت پالایش نفت ایران توضیحاتی ارائه کرد.

حامد آرمان‌فر با مثبت توصیف کردن این دیدار اظهار داشت: با توجه به نیازهای سریلانکا، دانش فنی و پیشنهادهایی در اختیار این هیات فنی، اقتصادی قرار گرفت.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران در پایان این دیدار از آمادگی شرکت پالایش نفت تهران به‌عنوان بخشی از صنعت نفت ایران درباره همکاری‌های فنی، مهندسی و تجاری دوجانبه بین دو طرف خبرداد.

به گزارش ایرنا، شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت پالایش ۲۵۰ هزار بشکه در روز در حدود ۱۷ تا ۲۰ درصد انرژی کشور را تولید می کند، این پالایشگاه سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و اینک مشتمل بر دو پالایشگاه جنوبی و شمالی است.

کشور سریلانکا به مساحت ۶۵ هزار و ۶۱۰ کیلومتر مربع با ۲۱ میلیون نفر جمعیت در جنوب شرقی هند واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha