پروژه‌های نیمه تمام ورزشی گیلان ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارند
عکس آرشیوی است

رشت - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه ۳۸ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها نیازمند ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

به گزارش خبرنگا ایرنا ، مریم بخشی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان اظهار داشت: طی سه سال اخیر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای افتتاح و به بهره برداری رسیدن ۳۲ پروژه بزرگ ورزشی در گیلان هزینه شده است.

وی افزود: این پروژه ها شامل استخر، سالن های ورزشی چند منظوره ، زمین چمن مصنوعی و سایر اماکن ورزشی است که در شهرهای مختلف به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ادامه داد: هم اینک نیز در حال بازسازی و مرمت چند ورزشگاه فوتبال به خصوص ورزشگاه شهید عضدی رشت هستیم که سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد و امسال نیز برای کشت چمن طبیعی در این ورزشگاه حدود هشت میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: پس از بازسازی و تکمیل ورزشگاه شهید عضدی رشت، این مکان ورزشی تحت اختیار هیات فوتبال گیلان قرار می گیرد و مجموعه ورزشی فلکده رشت نیز به هیات های ورزشی گیلان سپرده می شود تا آنان از سالن ها و امکانات این مجموعه استفاده کنند.

افزایش زیرساخت ها باعث قهرمان پروری می شود

بخشی در ادامه به اهمیت زیرساخت های ورزشی اشاره کرد و گفت: به طور حتم با افزایش زیرساخت های ورزشی ، ورزشکاران بیشتری تحت پوشش قرار خواهند گرفت و با این وجود بخش ورزش قهرمانی رشد کرده و ورزشکاران بیشتری در مسابقات ملی ، بین المللی و جهانی حضور می یابند.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود در بخش ورزش، لوازم و امکانات بعضی از رشته های ورزشی است زیرا این وسایل به دلیل وجود تحریم های ظالمانه وارد کشور نمی شود و ورزشکاران ما دچار مشکل می شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان تصریح کرد: گرچه هم اینک استان گیلان از لحاظ امکانات و زیرساخت های ورزشی در حد پایینی قرار دارد اما خوشبختانه پنج ورزشکار در المپیک و سه ورزشکار نیز در رقابت های پارالمپیک توکیو حضور یافتند که از این تعداد ۲ ورزشکار بانو بودند.

یخشی افزود: این در حالی است که فقط ۱۱ بانو از سراسر کشور در رقابت های المپیک توکیو حضور یافته بودند که ۲ ورزشکار از گیلان بود که این امر نشان از رشد ورزش در بخش بانوان را در این استان دارد.

وی گفت: همچنین در بخش اهمیت دادن به بخش ورزش بانوان ، در هیات های ورزشی گیلان اعتبارات بدون تبعیض در هر ۲ بخش بانوان و آقایان توزیع می شود و از سوی دیگر اماکن ورزشی که با نام بانوان کلنگ زده شده بود نیز، در اختیار بانوان قرار گرفته است.

سپیدرود مشکلی برای واگذاری ندارد

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ادامه به وضعیت تیمهای فوتبال گیلان اشاره کرد و افزود: هم اینک تیم فوتبال سپیدرود آماده واگذاری است و در خصوص وضعیت مالکیتی آن مشکلی وجود ندارد. زیرا کیومرث بیات آخرین مالک این باشگاه اعلام کرد که مایل به تیمداری نیست و علی کریمی مالک اسبق سپیدرود نیز حدود یک میلیارد تومان مطالبات دارد.

بخشی اظهار داشت: برای برطرف شدن مشکل تیم فوتبال داماش که امتیاز آن به تیم دیگری در استان لرستان انتقال یافت، زحمات زیادی کشیده شد و حتی مبلغ پنج میلیارد تومان تهیه کردیم اما با ورود دیوان محاسبات، این مبلغ به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد و به دلیل بدقولی هایی که از سوی مدیریت باشگاه در آن مقطع انجام شده بود، این مبلغ را نتوانستیم در اختیار بگیریم و سرانجام امتیاز این باشگاه از گیلان به استان دیگری انتقال یافت.

وی ادامه داد: اما خوشبختانه هم اینک تلاش شده تا امتیاز یک تیم لیگ دسته سومی برای داماش گرفته شود تا این تیم تشکیل و در رقابت های لیگ دسته سوم کشور حضور یابد که امیدواریم هر چه زودتر این تیم را در سطح اول رقابت های کشور ببینیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha