یازده بیمار کرونایی درقم جان خود را از دست دادند

قم-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به بستری بودن ۱۲۶ بیمار بدحال کرونایی، گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به یازدهم مهرماه سالجاری ۱۱ بیمار جان خود را از دست دادند.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی اضافه کرد: در این مدت ۸۴ بیمار با علائم مشکوک به کرونا پذیرش و ۷۳ نفر بستری شدند.

وی با بیان اینکه ۷۱ بیمار طی شبانه روز گذشته از مراکز درمانی قم ترخیص شدند، ادامه داد: هم اکنون ۴۷۰ بیمار کرونایی در این استان بستری هستند.

قدیر عنوان کرد: در این مدت ۵۰۳ تست کرونا انجام شد که ۲۰۳ مورد مثبت گزارش  و  همچنین تاکنون ۷۸۶ هزار و ۳۶۸ دُز واکسن کرونا در استان قم تزریق شده است.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفته بود، براساس رنگ‌بندی اپلیکیشن ماسک، از بیستم شهریورماه جاری وارد مناطق پرخطر و نارنجی کرونایی شده ‌است.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌ دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده‌ است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.              

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha