زیرساخت‌ فوتبال یزد، پاسخ‌گوی شهروندان نیست

یزد- ایرنا- رییس هیات فوتبال شهرستان یزد گفت: زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات، اردوها و میزبانی رقابت‌های ملی در این شهرستان اصلا مناسب و جوابگوی عموم شهروندان به خصوص علاقه‌مندان نیست.

به گزارش ایرنا، صادق شاکری روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل، مشکلات و تبیین ظرفیت‌های فوتبال یزد افزود: نبود زمین و سالن‌های کافی برای علاقه‌مندان در منطقه و بخش مرکزی با محلات مختلف، موجب رونق کم فوتبال شهرستان شده است .

وی با بیان اینکه حدود ۷۰۰ هزار نفر در شهر یزد و مناطق تابعه آن به خصوص در حاشیه و بخش مرکزی زندگی می‌کنند ادامه داد: باید مسئولان نگاه ویژه‌ای به این شهرستان به دلیل جمعیت زیاد و وجود مناطق محروم آن داشته باشند.

این مسئول اظهار کرد: هرچند تاکنون به خصوص در سال‌های اخیر برای توسعه ورزش فوتبال، برخی زیرساخت‌ها با ایجاد زمین‌های چمن مصنوعی و ساخت سالن اقداماتی شده ولی اصلا پاسخگوی علاقه‌مندان نیست .

شاکری اظهار کرد: برای توسعه فوتبال باید ابتدا امکانات و زمینه لازم با ایجاد زمین‌های مناسب و متعدد و همچنین توسعه آن در محلات با فراهم کردن امکانات کافی فراهم شود که در این خصوص همت مضاعف نیاز است .

وی به مجموعه شهید پاکنژاد که قدیمی‌ترین مکان ورزشی استان محسوب می‌شود اشاره کرد و یادآور شد: در این محل علاوه  بر استقرار هیات فوتبال چند سالن دیگر مورد استفاده سایر رشته‌ها قرار می‌گیرد.

رییس هیات فوتبال شهرستان یزد گفت: این مجموعه حدود ۶۰ سال قدمت دارد و برای استفاده مناسب باید نسبت به مرمت و بهسازی اصولی آن اقدام لازم صورت گیرد و از تخریب آن جلوگیری شود.

شاکری با بیان اینکه طی سال‌های اخیر در این مجموعه اقدامات عمرانی صورت گرفته گفت: به دلیل موقعیت و استفاده بالا باید نسبت به اختصاص بودجه کافی و بهسازی کلی آن فعالیت شود.

در این نشست توسط مسئولان، قول نظارت، رسیدگی و پیگیری امورعمرانی مجموعه پاکنژاد و همچنین توجه به ایجاد زیرساخت لازم در سطح محلات و توسعه فوتبال صورت گرفت .

استان یزد با یک میلیون و  ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha