فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی سرخ‌نگاران منتشر شد

تهران - ایرنا - بنیاد شهید و امور ایثارگران «دومین جشنواره بین‌المللی سرخ‌نگاران» را با هدف بررسی علمی پژوهشی محتوای کتاب‌های حوزه ایثار و شهادت در پاییز سال جاری برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت ایرنا، فراخوان «دومین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت» با عنوان «سرخ‌نگاران» با شعار «فرهنگ ایثار و شهادت محور شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی» از سوی معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران منتشر شد.

محسن مومنی شریف دبیر علمی «دومین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت» درباره برگزاری این رویداد گفت:‌ دومین جشنواره سرخ نگاران،‌ اهدافی چون «بررسی علمی پژوهشی محتوای کتاب‌های حوزه ایثار و شهادت»، «حمایت از آثار فاخر و کیفی ناشران و نویسندگان حوزه ایثار و شهادت»، «انگیزه‌دهی به نویسندگان نوقلم برای تولید محتوا در این حوزه» و «تدوین نقشه راه و سند راهبردی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» را پی می‌گیرد.

وی افزود: در «دومین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت» کتاب‌های چاپ نخست منتشر شده در سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۳۹۹ در دو گروه «کودک و نوجوان» و «بزرگسال» در سه بخش «ادبیات و هنر»، «مستندنگاری» و «نقد و پژوهش» مورد ارزیابی داوران قرار خواهد گرفت.

مومنی شریف ادامه داد:‌ همه ناشران و نویسندگان تا 30 مهر سال ۱۴۰۰ فرصت دارند پس از نام‌نویسی الکترونیکی در سایت نوید شاهد، دو نسخه از آثار خود را به دبیرخانه «دومین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت» ارسال کنند.

فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی سرخ‌نگاران منتشر شد

علاقه مندان برای کسب اطلاعات می توانند با دبیرخانه جشنواره سرخ‌نگاران به نشانی nashrshahed@gmail.com مراجعه کنند.

نخستین دوره از جشنواره سرخ نگاران اردیبهشت سال ۹۹ با محوریت آثار نویسندگان در حوزه ایثار و شهادت برگزار شد.

در این جشنواره آثار ارسالی در حوزه ایثار و شهادت از سوی داوران مورد بررسی قرار گرفت و در مجموع ۴۵ منتخب آن در دو بخش «برگزیدگان و «نوقلمان» معرفی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha