۱۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84499240
۱ نفر

برچسب‌ها

درخواست برلین از تهران برای بازگشت به مذاکرات

تهران - ایرنا - رسانه های منطقه گزارش کرده اند که صدراعظم آلمان در سفر به تل‌آویو و در دیدارش با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از قصد اروپا برای ارسال پیامی به تهران برای بازگشت سریع به میز مذاکره صحبت کرده است.

به گزارش ایرنا، الشرق الاوسط نوشته است، مرکل صدراعظم آلمان گفته که می‌خواهیم پیامی غیر قابل انکار به ایران ارسال کنیم که باید سریعا به میز مذاکره بازگردد.

مرکل ادعاهای مقام های غربی را در ارتباط با فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای ایران تکرار کرده و مدعی شده "فعالیت های غنی‌سازی ایران نشان می‌دهد که هر اقدامی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای باید انجام شود."

مرکل گفت؛ هر روز که از عدم پاسخ تهران به ابتکار عمل آمریکا می‌گذرد ایران به غنی سازی بیشتر اورانیوم دست می‌یابد.

او در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنت گفته روسای جمهوری روسیه و چین هم مسوول بازگرداندن ایران به میز مذاکره هستند. دو کشور همچنین مسوول هستند از آنجایی که اگر توافق هسته‌ای هدف خود را نتواند عملی سازد، کار بسیار دشوار خواهد بود . بنابراین ما اکنون در هفته های بسیار تعیین کننده ای برای این توافق هستیم.

آنگلا مرکل که روزهای پایانی مسوولیت خود در مقام صدراعظمی آلمان را پشت سر می‌گذارد، در آخرین سفر رسمی‌اش، به سرزمین‌های اشغالی رفته است. او شنبه شب وارد تل‌آویو شد و امروز - یکشنبه - با نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار داشت.

گفته شده، برنامه هسته‌ای ایران از محورهای اصلی گفت و گوی دو طرف بوده است.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه ۱۵ مهرماه در یک کنفرانس خبری در بیروت گفت که «پیام‌های شفاهی آمریکا و ادعا های بدون عمل سه کشور اروپایی» برای بازگشت ایران به مذاکرات ملاک نیست و تنها در صورت انجام تعهدات از طرف آنها، تهران نیز به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای موسوم به برجام باز خواهد گشت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم در این نشست مدعی شد پذیرش ایران هسته‌ای از سوی جهان تهدیدی برای صلح بین‌المللی به شمار می‌رود.

این خبر تکمیل می‌شود...

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha