نشان فداکاری به شهید «محمدابراهیم همتی» تعلق گرفت

تهران - ایرنا - برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «محمدابراهیم همتی» تعلق گرفت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش و به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «محمدابراهیم همتی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید محمدابراهیم همتی در سال ۱۳۲۹ در سمنان دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۴۸ به جمع دریادلان نیروی دریایی ارتش پیوست.

وی پس از طی دوره‌های مقدماتی دریانوردی، برای گذراندن دوره‌های ناوبری و فرماندهی کشتی به کشور آلمان عزیمت کرد. پس از بازگشت برای تکمیل مهارت‌ها و تخصص‌های دریانوردی و پشت سر گذاشتن دوره عالی دریانوردی به فرانسه اعزام شد. هم‌زمان با تحصیل در فرانسه، ناوچه پیکان به سفارش ایران در این کشور ساخته شد و شهید همتی با همین ناوچه به ایران بازگشت.

سرانجام این شهید والامقام در تاریخ  ۷ آذرماه  ۱۳۵۹در کنار یارانش در ناوچه پیکان در عملیات غرور آفرین "مروارید" پس از انهدام دوسوم نیروی دریایی عراق، مورد اصابت موشک دشمن بعثی قرار گرفتند و پیکرهای پاکشان زینت‌بخش آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha