چهار پایگاه سیار واکسیناسیون در سردشت راه‌اندازی شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: چهار پایگاه واکسیناسیون سیار برای تسریع در امر تزریق واکسن در این شهرستان مرزی راه‌اندازی شد.

داوود آتشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ پایگاه به صورت چادری در مناطق پرتردد و اصلی شهر از روز گذشته خدمات خود را آغاز کرده و طی روزهای آینده نیز کادر درمان این پایگاه ها به صورت حضور در محله های شهر و به صورت کوچه به کوچه به امر واکسیناسیون خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه ۲ پایگاه سیار هم توسط آمبولانس های بیمارستان و مرکز اورژانس برای امر واکسیناسیون مجهز شده است، افزود: با مراجعه به مناطق حومه شهر و اطراف شهرستان، افرادی که تاکنون واکسن خود را دریافت نکرده اند، خدمات تزریق واکسن را از طریق این ۲ پایگاه دریافت خواهند کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت ادامه داد: علاوه بر پایگاه‌های سیار هم اکنون یک مرکز شهری واقع در سالن ورزشی حجاب بانوان، سه مرکز شهری و روستایی واقع در شهرهای "نلاس"، "میراوه" و "ربط" و پنج مرکز روستایی در "بیوران سفلی"، "گل کندیک"، "اسلام آباد"، "بناویله حاجی مینه" و "بریسو" درحال خدمات رسانی و تزریق واکسن به افراد واجد شرایط هستند.

آتشی، با بیان اینکه سردشت از لحاظ ضریب واکسیناسیون در رتبه های آخر آذربایجان غربی واقع شده است، افزود: به دلیل شرایط و فرهنگ این منطقه استقبال از واکسیناسیون مطلوب نبوده اما با استفاده از فضای مجازی، اصحاب رسانه و همچنین اقدامات انجام شده این روند طی روزهای اخیر بهتر شده است.

وی اظهار داشت: طبق آخرین آمار تاکنون بیش از ۵۳ هزار دُز انواع واکسن کرونا در این شهرستان به گروه‌های هدف و اولویت دار تزریق شده که از این تعداد بیش از ۳۳ هزار  دز اول و ۲۰ هزار فقره نیز دز دوم واکسن کووید-۱۹ را تزریق کرده اند.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در شرایط قرمز مقابله با کرونا قرار دارد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha