۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84504598
۱ نفر

برچسب‌ها

وزیر ورزش: سرانه‌های ورزشی قم رضایت‌بخش نیست

قم - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: استاندارد سرانه ورزشی در دنیا سه متر برای هر فرد است که این میزان در استان قم حدود ۵۰ سانتی متر است که وضعیت مطلوبی را نشان نمی دهد.

سید حمید سجادی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از جمعی از ورزشکاران پیشکسوتان قم، افزود: قرارگیری قم در محور مواصلاتی ۱۷ استان و ظرفیت های گردشگری و مذهبی آن می تواند قم را به عنوان یکی از شهرهای اصلی در برگزاری رقابت های ملی و بین المللی تبدیل کند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: بیمه ورزشکاران، داوران و مربیان از چالش های مهم ورزش در ایران است که از عوامل مهم آن این است که فعالیت ها در قوانین کشور شغل محسوب نمی شود.
به گفته وی، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیرا در تماس های جداگانه ای خواستار ورود به مبحث بیمه ورزشکاران و رفع نگرانی این افراد شده اند.
سجادی تاکید کرد: مشکل همیشگی و تکراری حمایت از پیشکسوتان یکبار برای همیشه باید حل شود؛ حقوق این افراد در صندوق حمایت از ورزشکاران باید تقویت شود.
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: سند تحول ورزش کشور تدوین شده و امید می‌رود به زودی توسط هیات دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.
سجادی عنوان کرد: در دوران پساکرونا جامعه نیاز به نشاط بیشتری دارد و از هیات های ورزشی درخواست می شود با حرکت های تحولی و نوین مردم را بیش از همیشه با ورزش آشتی داده و شور و نشاط اجتماعی را افزایش دهند.
وی یادآور شد: ورود آحاد مختلف مردم به رشته های ورزشی هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان است که صرفا با اقدامات میدانی قابل تحقق است و در این بین هیات های ورزشی اهمیت ویژه ای دارند.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جلوگیری از عقب افتادگی ورزش بانوان گفت: این که زنان و دختران در داخل خانه های خود بی حرکت باشند زیبنده نظام نیست و از طرفی سلامتی آنها را به خطر می اندازد./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha