داوران مهابادی برای قضاوت در مسابقات انتخابی تیم‌ملی موی‌تای دعوت شدند

مهاباد- ایرنا- رییس هیات ورزش های رزمی مهاباد گفت: "طاهر ابراهیمیان"، "احمد ابراهیمیان" داوران این شهرستان برای قضاوت در رقابت‌های انتخابی تیم ملی "موی تای" دعوت شدند.

شیرکو نیک‌وند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات انتخابی تیم ملی "موی‌تای" در رده سنی جوانان و بزرگسالان برای شرکت در رقابت های جهانی هم اکنون به میزبانی زنجان در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: "طاهر ابراهیمیان"، "احمد ابراهیمیان" جز داوران شایسته ورزش های رزمی هستند که سابقه حضور در رقابت های مختلف داخلی را در کارنامه دارند.

رییس هیات ورزش‌های رزمی مهاباد اظهار داشت: این مسابقات در نوبت صبح و عصر انجام می شود که نفرات برتر به اردوی آمادگی و انتخابی تیم ملی به منظور اعزام به رقابت های جهانی موی‌تای که امسال برگزار می شود راه خواهند یافت.

به گزارش ایرنا، موی‌تای به معنی مبارزه تایلندی است. «موی» به معنی مبارزه و «تایک» نیز یعنی تایلند این رشتهٔ ورزشی دارای قدمتی بیش از ۲ هزار سال در کشورهای تایلند، میانمار، کامبوج و مالزی است.

موی‌تای یکی از سبک‌های آزاد ورزش‌های رزمی است که مبارزات آن به صورت فول‌کنتاکت و در رینگ برگزار شده و به همین دلیل از موی‌تای به عنوان یک رشته خشن و سخت رزمی در دنیا یاد می‌شود.

تکنیک‌های مشت در موی‌تای شباهت زیادی به بوکس دارند و وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساندا نزدیک ساخته‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha