کتائب سیدالشهداء عراق: از تجربه حشدالشعبی در افغانستان استفاده شود

بغداد-ایرنا- «ابوآلاء الولائی» دبیرکل کتائب سیدالشهداء عراق خواستار استفاده از تجربه الحشد الشعبی عراق در افغانستان شد.

به گزارش ایرنا، الولائی در توییتی نوشت: یک بار دیگر تروریسم شیعیان اهل بیت در جنوب افغانستان را هدف قرار داد فقط به این دلیل که دوستدار امیرالمومنین علی (ع) هستند.

دبیرکل کتائب حزب الله عراق ادامه داد: بیانیه ها و دعوت ها برای توقف خونریزی در افغانستان فایده ای ندارد. ما در این موضوع تجربه داریم و به همین دلیل از آنها (شیعیان افغانستان) می خواهیم که به امور خود نظمی دهند و هوشیار باشند. دستکم باید برای نسخه برداری از تجربه حشد الشعبی تلاش کنند.

منابع خبری افغانستان از استان قندهار گزارش دادند که در انفجار ظهر امروز (جمعه) در مسجد فاطمیه ۳۳ تن کشته و ۵۳ تن دیگر زخمی شده اند.

این منابع گفته اند که احتمال افزایش تلفات و زخمی های این رویداد وجود دارد و تاکنون خودروهای شخصی زخمی ها و کشته های این حمله را به بیمارستان «میرویس» شهر قندهار انتقال می دهند.

میرویس یک شاهد عینی نیز به رسانه ها گفت که شماری زیادی از مردم در این حمله کشته و یا زخمی شده اند اما تاکنون رقم دقیق تلفات روشن نیست و طالبان به کسی اجازی تصویر برداری و گرفتن ویدئو از مسجد را نمی دهد.

منابع خبری انفجار را ناشی از ۳ حمله انتحاری می داند که در صف نمازگزاران، در ورودی مسجد و بیرون مسجد رخ داده است و اما تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

جمعه گذشته نیز مهاجم انتحاری خود را در مسجد شیعیان در سیدآباد استان قندوز در شمال این کشور منفجر کرد که در آن ۱۵۰ تن کشته و بیش از ۲۰۰ تن دیگر هم زخی شدند. مسئولیت این حمله را داعش پذیرفت اما در باره حمله امروز شخص و یا گروهی اظهار مسئولیت نکرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha