شورای امنیت نشست اضطراری درباره فجایع تروریستی افغانستان برگزار کند

قم-ایرنا- حزب رفاه ملی افغانستان در بیانیه‌ای در رابطه با جنایت تروریستی هولناک مسجد فاطمیه قندهار، نسل‌کشی گروهک‌های تکفیری را مورد تاکید قرار داد و ضمن مسوول دانستن طالبان در بروز این حوادث دردناک خواستار برگزاری نشست اضطراری توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد شد و از سکوت جهانیان انتقاد کرد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: مردم ما را به چه جرم و گناهی می‌کشند، چرا نمی‌گذارند در افغانستان صلح و آرامی بیاید.؟

بیانیه افزوده است: کجایند آنهایی که دم از حقوق انسانیت و حقوق بشر می‌زنند مدعیان دروغین حقوق بشر کجا هستند و فریاد برنمی‌آورند از این همه جنایت و خشونت علیه شیعیان افغانستان؛ دنیا شاهد و نظاره‌گر است که در یک هفته، صدها تن از مردم بی‌دفاع، موحد و خداپرست افغانستان را در شهرهای  قندوز و قندهار، تروریست‌های وحشی و مزدور قربانی نموده و مردم ما را در غم و ماتم نشانده اتد، جهانیان چرا سکوت نموده و خاموش هستند.

بیانیه می افزاید: حزب رفاه ملی افغانستان به نمایندگی از شیعیان افغانستان این جنایت ضدانسانی را به شدت محکوم می‌نماید و خواهان نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره این نسل کشی آشکار علیه شیعیان و هزاره‌های افغانستان می‌باشد.

بیانیه حاکی است: حزب رفاه ملی افغانستان از تمام وجدانهای بیدار، آگاه و آزادی خواهان جهان انتظار دارد با شیعیان افغانستان همدردی همدلی و همنوایی کنند و به فریاد مردم مظلوم افغانستان برسند، جنایت‌های مسلسل‌وار و زنجیره‌ای طی چندین سال و سال جاری به ویژه طی دو هفته اخیر در قندوز و قندهار علیه شیعیان، خیانت به مردم ما و نسل‌کشی علیه امت اسلامی است.

در پایان بیانیه تاکید شده است: حزب رفاه ملی افغانستان معتقد و باورمند است برنده اصلی جنگ های داخلی در افغانستان به جز خارجی‌ها از جمله آمریکا و مزدوران نیابتی‌شان کسی دیگری نیست و از تحریک اسلامی طالبان می‌خواهد جلو نسل کشی و جنایت گروه تکفیری و تروریستی داعش را بگیرند و بیش از این نگذارند مردم افغانستان قربانی خواسته‌ها و توطئه‌های شوم بیگانگان گردد.

 به گزارش ایرنا، حمله انتحاری به مسجد شیعیان در قندهار ساعت ۱۳:۳۰ روز گذشته(جمعه) هنگام ادای نماز جمعه رخ داد و شاهدان عینی گفته اند که سه مهاجم با سلاح گرم بر نماز گزاران آتش گشودند  و پس از آن جلیقه های انتحاری خود را منفجر کردند.

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که شمار کشته شدگان حمله انتحاری به مسجد شیعیان در قندهار به ۳۷ تن و تعداد زخمی ها به ۷۰ نفر افزایش یافته است.

جمعه گذشته نیز مسجد شیعیان افغانستان در استان قندوز هدف حمله انتحاری قرار گرفت که در آن ۱۵۰ تن کشته و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند و مسئولیت این جنایت را گروه تکفیری داعش برعهده گرفته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha