نیروگاه خوشیدی در حمایت از خانواده‌های زندانیان کاشان ساخته می‌شود

کاشان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان از ساخت نیروگاه خوشیدی در حمایت از خانواده‌های زندانیان خبر داد و گفت: با ساخت این نیروگاه درآمدی پایداری نصیب این خانواده‌ها می‌شود.

به گزارش ایرنا، روح‌الله دهقانی شامگاه یکشنبه در همایش سحاب رحمت گفت: برای ساخت این نیروگاه در زمینی به مساحت ۱۹ هزار مترمربع، به یک و نیم میلیارد تومان سرمایه اولیه نیاز است.

وی اظهار داشت: این نیروگاه خورشیدی پس از بهره‌برداری قادر خواهد بود ماهانه ۳۰ میلیون تومان برق به فروش برساند.

دادستان عمومی و انقلاب کاشان با تاکید بر لزوم ایجاد اشتغال برای زندانیان اضافه کرد: اگر بتوانیم برای زندانیان شغل ایجاد کنیم خانواده‌های آنان به سمت جرم، فساد و انحراف کشیده نمی‌شوند.

وی با قدردانی از خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، کمک نیکوکاران خیراندیش برای راه‌اندازی این نیروگاه خورشیدی کاشان را خواستار شد.

فرماندار ویژه کاشان نیز گفت: هم اکنون مددجویان ندامتگاه این شهرستان، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای فرا می‌گیرند تا هم بتوانند درآمدی برای خانواده داشته و هم پس از آزادی دارای استقلال و کسب درآمد حلال باشند.

علی‌اکبر مرتضایی افزود: خیران نیک‌اندیش انسان‌هایی هستند که با دانش، تجربه و دست‌رنجی که داشته‌اند نه تنها خانواده موفقی بوده‌اند، بلکه به خانواده‌های دیگر برای ساخت جامعه سالم کمک کرده‌اند.

وی ادامه داد: کشورهایی که دانش، مهارت فنی و حرفه‌ای را به دانش‌آموزان و دانشجویان آموزش می‌دهند، دارای جامعه سالم و موفق‌تری هستند.

فرماندار کاشان از مسوولان و افراد نیکوکار خواست با همکاری یکدیگر برای اشتغال و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از هیچ کوششی دریغ نوزرند.

در همایش سحاب که با شعار «خانواده زندانی مجرم نیست، نیازمند حمایت است» در تالار شهر فرهنگسرای مهر برگزار شد، خیران شرکت‌کننده ۹۲۰ میلیون تومان برای ساخت نیروگاه خورشیدی اهدا کردند.

این همایش با هدف حمایت از خانواده زندانیان، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و اشتغال‌زایی زندانیان و خانواده آنان با همکاری شهرداری، اداره زندان و انجمن حمایت از زندانیان کاشان برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha