واکسن کرونا فایزر برای تزریق به کودکان ۵ تا ۱۱ ساله توصیه شد

تهران- ایرنا- مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا به طور رسمی توصیه کرد که کودکان ۵ تا ۱۱ ساله واکسن کووید-۱۹ فایزر را تزریق کنند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، تایید استفاده از این واکسن برای کودکان توسط «راشل والنسکی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC)، چند ساعت پس از آن صورت گرفت که کمیته مشورتی این مرکز با تاکید بر شیوه های ایمن سازی، تزریق این واکسن را توصیه کرد.

این سازمان اعلام کرد که تقریباً ۲۸ میلیون کودک اکنون واجد شرایط دریافت واکسن «در اسرع وقت» هستند.

والنسکی گفت: با هدایت علم، گام مهم دیگری در مبارزه با ویروسی که باعث ابتلا به کووید-۱۹ می شود، برداشته‌ایم. می دانیم که میلیون ها نفر از والدین مشتاق هستند تا فرزندان خود را واکسینه کنند و با این تصمیم، اکنون توصیه کرده ایم که حدود ۲۸ میلیون کودک واکسن کووید-۱۹ دریافت کنند.

وی افزود: من به عنوان یک مادر، والدین را تشویق می‌کنم که با پزشک اطفال، پرستار مدرسه یا داروساز محلی خود صحبت کنند تا درباره واکسن و اهمیت واکسینه کردن فرزندانشان بیشتر مطلع شوند.

دُز پیشنهادی برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله یک سوم دُز داده شده به گیرندگان بالای ۱۲ سال است. کودکان ۵ تا ۱۱ ساله دو دُز این واکسن را با فاصله سه هفته دریافت خواهند کرد. سازمان غذا و داروی آمریکا هفته گذشته مجوز استفاده اضطرای از واکسن فایزر را برای کودکان کوچکتر پس از توصیه هیات مشاوره خود امضا کرد.

والنسکی گفت: احتمال ابتلای کودکان به کووید شدید، نیاز به بستری شدن در بیمارستان یا ابتلا به یک عارضه طولانی مدت مانند MIS-C کم است، اما همچنان این خطر برای کودکان بسیار زیاد و بسیار مخرب است و برای بسیاری از بیماری‌های دیگر که ما کودکان خود را برای آنها واکسینه می‌کنیم، بسیار بیشتر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha