معاون رییس جمهوری از اندرزگاه زنان زندانی مشهد دیدن کرد

مشهد-ایرنا- معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری پنجشنبه شب از اندرزگاه زنان زندان وکیل آباد دیدن و با برخی از زندانیان زن گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا انسیه خزعلی در بازدید از این اندرزگاه، با زنان سرپرست خانوار، مادران باردار یا شیرده و دختران زیر ۱۸ سالی که به دلایل مختلف مرتکب جرم شده و مجبور به گذراندن دوران حبس بودند دیدار کرد و به سخنانشان گوش سپرد.

وی در گفت و گو با تعدادی از زنان زندانی، سوالاتی در خصوص نوع جرم و دلیل زندانی شدنشان، وضعیت زندگی خانوادگی آنان و دلیل ارتکاب به جرمشان مطرح کرد و راه حل های مختلف برای تخفیف حبس برخی از زنان زندانی و جلب مشارکت خیرین در تامین بدهی زندانیان جرایم غیرعمد را بررسی کرد.

معاون رییس جمهوری در دیدار با تعدادی از دختران زندانی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته و در بخش کانون اصلاح و تربیت زندان به سر می بردند یا زنانی که سابقه حبس نداشتند و امکان تخفیف حبس برای آنان میسر بود قول مساعدت داد تا زمینه آزادی مشروط یا ادامه تحصیلشان را فراهم کند.

خزعلی با اشاره به وجود آن دسته از زنان زندانی که هیچ حمایتگری در بیرون از زندان نداشتند گفت: پویشی برای حمایت از این زنان ایجاد خواهد شد تا خانواده های مستعد بتوانند این افراد را تحت حمایت قرار دهند.

وی همچنین درباره کمک مالی برای تجهیز سوله ورزشی بند زنان زندانی و پیگیری برای حذف شروط پابند الکترونیکی برای زندانیان قول همکاری داد.

بخش نسوان(زنان) زندان وکیل آباد مشهد علاوه بر زندانیان زن، کانون اصلاح و تربیت دختران زیر ۱۸ سال نیز دارد، فرزندان مادران زندانی هم تا ۲ سال می توانند در زندان و نزد مادرشان زندگی کنند.

فراهم کردن بستر ایجاد مهدکودک در زندان، تجهیز سوله ورزشی، تجهیز کتابخانه، زمینه ادامه تحصیل دختران زندانی، حفظ ارتباط عاطفی دختران زندانی با خانواده هایشان، کمک مالی به زندانیان کم برخوردار و محروم از حمایت خانواده از مواردی بود که مسوولان بخش زندان زنان از معاون رییس جمهوری درخواست کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha