«وقت چیغ انار» در شب‌های سیاه تالین

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» ساختۀ «گراناز موسوی» در بیست و پنجمین جشنوارۀ فیلم شب‌های سیاه تالین حضور خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم سینمایی وقت چیغ انار در ادامه‌ حضور در رویدادهای معتبر سینمایی بین‌المللی، در بیست و پنجمین جشنواره‌ی فیلم شب‌های سیاه تالین نیز شرکت خواهد کرد.

این جشنواره از ٢١ آبان تا ٧ آذر مصادف با ١٢ تا ٢٨ نوامبر در کشور استونی برگزار خواهد شد.

وقت چیغ انار که تاکنون در جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی چون سائوپائولو، توکیو و آسیاپاسیفیک و سیدنی پذیرفته شده است، ماه آینده نیز در بخش جریان‌های جدید جشنواره‌ی فیلم شب‌های سیاه تالین به رقابت با دیگر آثار سینمایی خواهد پرداخت. این فیلم همچنین به عنوان نماینده‌ سینمای استرالیا به آکادمی اسکار معرفی شده است.

هم‌اکنون از میان عوامل فیلم سینمایی وقت چیغ انار، گراناز موسوی کارگردان و نویسنده‌ آن، بهیر وردک تهیه کننده، اندرو کوییلتی و حسیبا ابراهیمی بازیگران این اثر برای حضور در جشنواره‌ی فیلم سیدنی راهی استرالیا شدند.

این فیلم سینمایی طی روزهای آینده در جشنواره‌ی فیلم سیدنی در سه نوبت اکران خواهد شد.

وقت چیغ انار که سال گذشته به نویسندگی و کارگردانی گراناز موسوی در شهر کابلِ افغانستان فیلمبرداری شده است، محصول مشترک افغانستان، استرالیا، هلند و ایران است. تهیه‌کنندگی این اثر به طور مشترک برعهده‌ بهیر وردک، گراناز موسوی، کریستین ویلیامز و مرضیه وفامهر بوده و پخش بین‌المللی آن را نیز محمد اطبایی (مستقل‌های ایران) برعهده دارد.

عرفات فیض، الهام ایازی، اندرو کوییلتی، مرحوم حشمت‌الله فنایی، سعیده سادات، فرشته عالمی، امیرشاه تلاش، ذبیح غیاث، زیشان‌خان تلاش, مدینه نیازی بازیگران این فیلم سینمایی هستند، همچنین حسیبا ابراهیمی نیز در این فیلم حضوری افتخاری دارد.

گفتنی است حسین علیزاده آهنگساز این فیلم سینمایی است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha