میانمار خبرنگار آمریکایی را به تروریسم متهم کرد

تهران – ایرنا – یک روزنامه‌نگار آمریکایی بازداشت شده در میانمار به تروریسم و فتنه‌گری متهم شده و در صورت محکومیت ممکن است با حبس ابد مجازات شود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از یانگون، وکیل "دنی فنستر" گفت که موکل او در ماه مه هنگام ترک میانمار بازداشت شده بود. اکنون با دو اتهام در ارتباط با ماده ۵۰-الف قانون ضدتروریسم و ماده ۱۲۴-الف قانون جزایی رو به رو شده است.

محکومیت تحت قانون ضدتروریسم با مجازات حداکثر حبس ابد رو به رو خواهد شد. محاکمه این خبرنگار قرار است روز ۱۶ نوامبر شروع شود. آقای فنستر ۳۷ ساله برای یک رسانه‌ محلی با نام "فرانتیر میانمار" کار می‌کرد و هنگام ترک میانمار بازداشت شد.

او هم‌اکنون به اتهام تشویق مخالفت‌ها با دولت نظامی میانمار، شرکت در تجمعات غیرقانونی و نقض قانون مهاجرت تحت محاکمه است.

اتهامات جدید به این زندانی آمریکایی چند روز پس از آن انجام شده که "بیل ریچاردسون" دیپلمات آمریکایی با "مینگ اونگ هلانگ" فرمانده ارتش و رئیس دولت نظامی میانمار دیدار کرد. ریچاردسون در گذشته درباره آزادی برخی زندانیان آمریکا در کره شمالی، کوبا، عراق و سودان مذاکره کرده بود.

میانمار از زمان کودتای نظامی ماه فوریه / بهمن ۱۳۹۹ درگیری ناآرامی بوده و بیش از یک هزار و ۲۰۰ تن در ناآرامی ها و خشونتها کشته شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha