حاشیه رقابت‌های والیبال دسته یک کارگران کشور در فارس؛تاخیر و اعتراض
مسابقات والیبال دسته اول کارگران کشور در داراب استان فارس

شیراز-ایرنا-رقابت‌های والیبال دسته یک کارگران کشور که به میزبانی شهرستان داراب فارس برگزار شد حاشیه‌هایی به دنبال داشت که یکی از این حاشیه‌ها تاخیر یک ساعته ورود تیم فارس به دیدار نهایی و همچنین اعتراض تیم‌های البرز و کرمان بود.

در این رقابت ها که شامگاه پنجشنبه ۲۰ آبانماه در داراب پایان یافت علاوه تاخیر یک ساعته ورود تیم فارس به دیدار نهایی به دلیل آنچه پرداخت نشدن مطالبات مالی بازیکنان کمکی نامیده شد، اعتراض تیم البرز نسبت به این تاخیر، همچنین اعتراض سرپرست تیم کرمان به نحوه داوری و میزبانی بود.

دست اندرکاران این مسابقات و مسئولان محلی شهرستان داراب گفتند که ما از تمام ظرفیت‌های خود برای برگزاری هر چه بهتر این بازی ها استفاده کردیم و شرایط خوبی برای تیم های میهمان فراهم کردیم که تقدیر بسیاری از بازیکنان و مربیان تیم ها را به دنبال داشت.

سرپرست تیم کرمان در حاشیه برگزاری این رقابت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:‌ میزبانی و داوری این رقابت ها با مشکل مواجه بود از این رو مجبور شدیم با هزینه خودمان غذا تهیه کنیم و هتل محل اقامت بازیکنان را تغییر دادیم در حالی که هزینه آن بر عهده میزبان مسابقات بود.

مصطفی زیدآبادی ادامه داد: هنگام برگزاری دیدار تیم ما با البرز در حالی که  بازی خوب پیش می رفت یکی از دست اندرکاران مسابقات اعتراض کرد که این امر منجر به این شد که بازی با یک وقفه ۳۰ دقیقه ای مواجه شود و کاپیتان تیم ما نیز اخراج شد.

وی اضافه کرد: دراین باره کتبا اعتراض خود را به مجید احتشام زاده نماینده فدراسیون کارگری دادیم  و خواستار رسیدگی به آن شدیم.

حاشیه رقابت‌های والیبال دسته یک کارگران کشور در فارس؛تاخیر و اعتراض
داور مسابقات : کاپیتان تیم کرمان فحاشی کرد

داورمسابقات: کاپیتان تیم کرمان فحاشی کرد

داوود مظفری داور بازی تیم های البرز و کرمان در مرحله نیمه نهایی این مسابقات به خبرنگار ایرنا گفت: در گیم دوم این بازی بازیکنان تیم کرمان شادی خود را به طرف تیم مقابل انجام دادند و این امر بر خلاف قانون مسابقات واالیبال است زیرا شادی بازیکنان باید پشت به تور و به سمت خودشان باشد.

وی اضافه کرد: در گیم چهارم بازیکن لبیرو (آزاد) تیم کرمان که بسیار عصبانی بود دستش را به سمت بازیکنان تیم البرز نشانه گرفت که به او تذکر دادم اما درگیم پنجم بازهم تکرار کرد و با کارت قرمز جریمه شد و یک امتیاز به تیم البرز طبق قانون تعلق گرفت که این امر با واکنش کاپیتان تیم کرمان ربرو شد که او نیز با فحاشی بسیار زشتی نسبت به شیرازی ها توهین کرد که با اعتراض سرپرست مسابقات مواجه و این بازیکن را اخراج کردم.      

مظفری ادامه داد: یکی از همراهان تیم کرمان که پشت سر من قرار داشت مسابقه را بهم ریخت و برای همین هم بازی با وقفه روبرو شد که احتشام زاده نماینده فدراسیون او را از سالن بیرون کرد و بازی از سر گرفته شد و در حقیقت بازیکنان کرمان به خودشان ضربه زدند و گرنه بازی داشت روال عادی  را طی می کرد و با رفتاری که انجام دادند منجر به شکست آنها شد.

وی گفت: حتی با پا درمیانی محمد بمویی فرد سرپرست مسابقات، کارت قرمز لیبرو  کرمان را بخشیدم و یک امتیازی که به تیم البرز داده بودیم کم کردیم که این امر هم خلاف مسابقات است که با اعتراض بازیکنان البرز مواجه اما آنها پذیرفتند و بازی از سرگرفته شد.

مظفری افزود: مربی تیم کرمان اعلام کرد که داوری بازی مشکلی نداشت و بازیکنان ما خودشان بدکارکردند ضمن اینکه همیشه در تمام رشته هااعتراص به داوری وجود دارد وبرخی از تیم ها از این حربه استفاده می کنند که مانند شمیشر ۲ لبه است که یا به سود و یا به ضرر تیم معترض تمام می شود که کرمانی ها از این حربه متضرر شدند.

نماینده فدراسیون: میزبانی مسابقات بسیار خوب بود

نماینده فدراسیون ورزش کارگری هم به خبرنگارایرنا گفت: میزبانی مسابقات در سطح بسیارخوبی برگزارشد و آنها امکانات مناسبی برای هفت تیم شرکت کننده فراهم کرده که جای تقدیر دارد.

مجید احتشام زاده ادامه داد: همچنین مسابقات درسطح بالایی برگزار شد و تعدادی از بازیکنان شرکت کننده در سطح لیگ برتروالیبال ایران بودند.

کرمانی ها خودشان خواستند هتل محل اقامت خود را تغییر دهند  

مسئول هیات ورزش های کارگری فارس هم که میزبانی این مسابقات برعهده این استان بود به خبرنگار ایرنا گفت:تیم کرمان که یک روز بازی آنها زودتر برگزارشد، خودشان خواستند محل اقامتشا ران را تغییر دهند زیرا حامی مالی قوی داشتند اما تا روز آخر مسابقات از امکانات ما و همچنین غذا استقاده کردند.    

امید جواندل ادامه داد: هیچ کدام از استان ها حاضر نبودند به دلیل شرایط کرونایی وهزینه زیاد تیم های میهمان میزبانی مسابقات را قبول کنند اما ما حاضر شدیم درشرایط سخت از تمام تیم های شرکت کننده به نحوه شایسته ای پذیرایی کنیم که این امر مورد تقدیرنماینده فدراسیون و دیگر تیم ها قرار گرفت و تعجب می کنم کرمانی ها معترض شده اند.

وی اضافه کرد: ازهمه ظرفیت های شهرستان داراب از جمله ۲ هتل استفاده کردیم و تنوع غذایی بسیار خوبی داشتیم تا آبروی فارس حفظ شود درحالی که هیچ تیمی زیر بارمیزبانی نمی رفت تمام مسئولان داراب از جمله نماینده این شهرستان در مجلس همه بسیج شدند تا میزبانی شایسته ای باشیم و خدا را شاکریم که سربلند بیرون آمدیم وتیم ها هم به این معترف شدند.

هیات های ورزشی کارگران حتی هزار تومان  هم بودجه ندارند

جواندل با بیان اینکه هیات های ورزشی کارگران حتی یک هزارتومان هم بودجه ندارند گفت : وزارت کار هیچ ردیف بودجه ای برای هیات ورزشی ندارد و ما نیز با توجه به ۳۰ انجمن ورزشی تمام هزینه های اعزام تیم ها و مسابقات را از طریق حامیان مالی تهیه می کنیم.

وی اضافه کرد: با محمد چکشیان معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مذاکره کرده ایم  تا در دولت جدید ردیف بودجه ای برای تیم های ورزشی کارگران در نظر بگیرند و هیات های وررشی بیشتر دیده شوند زیرا در سال دست کم ۲۰ اعزام کشوری  داریم و پیشنهاد دادم مجموعه های ورزشی کارگران  را در اختیارهیات های استانی قرار دهند تا این راه بتوان در آمدی کسب کنیم.

مسئول هیات ورزش های کارگری فارس با بیان اینکه در این سال ها با نداشتن بودجه تمام تلاشمان این بود تا به بهترین نحوده ممکن مدیریت کنیم، اظهار داشت: هیات ورزشی استان فارس در سال ۹۹ در ارزیابی  عملکرد هیات های ورزشی کارگری سراسر کشور رتبه نخست کشور را کسب کرد و در تاریخ ورزش کارگری تنها استانی هستیم که مدال جهانی کسب کرده ایم و انتظار داریم که این افتخارات را که با دست های خالی کسب کرده ایم بیشتر دیده شود.

او در مورد اعتراض چهاربازیکن کمکی فارس که منجر به وقفه در فینال مسابقات شد گفت: برای هزینه ایاب و ذهاب آنها مبلغی را در نظر گرفته بودیم که پرداخت شد و همین امر موجب وقفه حدود ۴۰ دقیقه بازی شد و تیم البرز هم برای ساعت ۱۰ شب فینال بلیت داشتند، ضمن اینکه ما برای چهارتیم مرحله پایانی نهارتهیه کرده بودیم و به رسم یادبود هم هدایایی برای تیم ها در نظر گرفته بودیم تا آنها با سوغات استان فارس را ترک کنند.

فحاشی بازیکن کرمان را محکوم و پیگیری می کنیم  

جواندل با  تاکید براینکه اصل ورزش برای حفظ حرمت و داشتن روحیه جوانمردی و گذشت است، بیان داشت: گرفتن جام قهرمانی با هتک حرمت به دیگران هیچ ارزشی  ندارد و ما نیز ضمن اینکه توهین بازیکن کرمان نسبت به شیرازی ها را محکوم می کنیم از طریق فدراسیون هم پیگیر خواهیم شد تا دیگر شاهد اینگونه رفتار زشت در جامعه ورزش کارگری نباشیم.

وی گفت: ادعای سرپرست تیم کرمان در مورد دخالت یکی از دست اندرکاران بر گزاری مسابقات به هنگام دیدار تیم های کرمان و البرز صحت ندارد و تکذیب می کنم.

بازیکنان فارس به پاس قهرمانی تجلیل می شوند

جواندل ضمن گفتن تبریک قهرمانی تیم  فارس و صعود به لیگ برتر والیبال کشور گفت: طی مراسمی از تمام بازیکنان فارس به صورت شایسته ای تقدیر خواهیم کرد زیرا آنها دست به کار بزرگی زدند و جام قهرمانی رابرای فارس به ارمغان آوردند.

در پایان مسابقات والیبال دسته یک کارگران کشور تیم فارس برسکوی قهرمانی ایستاد، تیم البرز نایب قهرمان شد و تیم کرمان هم عنوان سوم را کسب کرد و تیم های قهرمان و نایب قهرمان به لیگ برتر کشور صعود کردند.      

خداحافظی با دنیای داوری 

داوود مظفری داور با سابقه والیبال کشور که اهل شیراز است در پایان این مسابقات پس از ۴۰ سال داوری با دنیای قضاوت خدا حافظی کرد و سوتش را کنار گذاشت که به پاس سال ها داوری مورد تقدیر قرار گرفت.

قضاوت این مسابقات را داوود مظفری، یعقوب مظفری، رضا رخساری، سید عبدالله سیادت برعهده داشتند.

همچنین حمید حق بین به عنوان سرپرست فنی، ریحانه ربییانی ناظر،  محمد بمویی فرد سرپرست مسابقات و مجید احتشام زاده هم نماینده فدراسیون این رقابت ها را همراهی کردند.

کرمانشاه، مرکزی، کرمان،لرستان، فارس، البرز و یزد هفت تیم شرکت کننده در این رقابت ها بودند.

 این مسابقات از هفدهم لغایت  ۲۰ آبان ماه  به میزبانی داراب برگزار و در پایان نیز جام تیم های برتر اهدا شد.

داراب از شهرستان های شرقی فارس است و حدود ۲۲۵ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha