۲۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84538888
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نخستین داروی تزریقی درمان کرونا در روسیه ثبت شد

مسکو - ایرنا - نخستین داروی تزریقی در روسیه برای مداوای بیماری کرونا در این کشور به ثبت رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، این دارو به نام «آرپ لیویر» روز شنبه در پایگاه اطلاعاتی دارویی روسیه ثبت شده است.

در اطلاعات مختصری که در ثبت این دارو نوشته شده آمده است: اجازه داده شده است داروی «آرپ لیویر» تا مدت پنج سال برای استفاده عمومی بکار گرفته شود.  

این دارو را شرکت "پرومومد" ساخته و مزیت آن بر نوع قرص این دارو این است که پس از تزریق، مدت طولانی تر در سلول های بدن می ماند و خاصیت دارویی آن حفظ می شود و ایمنی بدن را نیز افزایش می دهد.   
روسیه تاکنون چندین دارو برای مداوای کرونا و نیز جلوگیری از تکثیر ویروس این بیماری ساخته است.

روز گذشته وزارت دفاع روسیه از ساخت یک مکمل فعال بیولوژیکی برای کاهش تاثیرات ویروس کرونا بر بدن انسان و مداوای بیماران خبر داد.

روزنامه کراسنایا زویوزدا متعلق به وزارت دفاع روسیه روز جمعه در گزارش دیگری نوشت: دانشمندان پژوهشگاه شماره ۲۷ علمی و تحقیقاتی وزارت دفاع روسیه  یک مکمل فعال بیولوژیکی بی نظیری را ساخته اند که می تواند تجمع ویروس کرونا را در یک بیمار ۱۶ برابر کاهش دهد.

ایگور کیریلوف رییس نیروی محافظت رادیواکتیوی، شیمیایی و بیولوژیکی وزارت دفاع روسیه در گفت وگو با این رسانه یادآورشد که مکمل فعال بیولوژیکی به نام «کووباد» ویژه مداوای کرونا در ماه نوامبر جاری به ثبت دولتی رسیده است.

روز گذشته الکساندر گینزبورگ رییس مرکز ویروس شناسی گاملیا (سازنده واکسن اسپوتنیک وی) وابسته به وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که این مرکز در حال ساخت دارویی برای مقابله با تکثیر ویروس کرونا است.

بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در شبانه روز اخیر در این کشور ۴۰ هزار و ۷۵۹ نفر به کرونا مبتلا شدند یا تست کرونای آنها مثبت بوده و ۱۲۳۷ نفر هم بر اثر این بیماری جان خود را ازدست داده اند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha