محدودیت های جدیدکرونایی اعتراضات و خشم مردم اروپا را برانگیخت

 تهران-ایرنا- با بازگشت اروپا به کانون شیوع کرونا، دولت های اروپایی مقررات جدیدی را برای اعمال محدودیت وضع کرده اند که خشم مردم این قاره را برانگیخته است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تارنمای شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد: ۱۵ نفر به دنبال اعتراضات خیابانی در هلند بر سر اعمال قرنطینه در هلند بازداشت شده اند. معترضان یکشنبه شب در شهر لواردن واقع در شمال آمستردام گرد هم آمدند و تصاویر منتشر شده نشان می دهد که آنها مواد آتش زا در دست داشتند.

محدودیت های جدیدکرونایی اعتراضات و خشم مردم اروپا را برانگیخت

مقامات پلیس شمال هلند گفته اند که برخی از معترضان از دستور پلیس به آنها برای بازگشت به منازل شان خودداری کرده اند.

شبکه تلویزیونی ان ان اس هلند گزارش داده که پلیس ضد شورش برای پراکنده کردن معترضان در میدان اصلی این شهر اعزام شده است.

دولت دستور محدودیت های سه هفته ای را داده است که شامل اجبار رستوران ها و سوپرمارکت ها برای تعطیلی در ساعت ۸ شب و تعطیلی فروشندگان کالاهای غیرضروری در ساعت ۶ بعد از ظهر می شود.

اقدامات مربوط به حفظ فاصله اجتماعی نیز بخشی از این قرنطینه است که از زمان اغاز موج جدید ابتلاها در دیگر کشورهای قاره اروپا برای اولین بار در این کشور اروپای غربی اجرا می شود.

به دنبال اعلام محدودیت های جدید در روز جمعه همچنین معترضان در خیابان های لاهه جمع شدند.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، از زمان آغاز همه گیری در هلند دو میلیون و ۳۰۹ هزار و ۶۲۹ نفر مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۱۳۸ نفر جان باخته اند.

تقریبا ۸۵ درصد جمعیت بزرگسال هلند به طور کامل واکسینه شده اند.

در اتریش نیز طرح دولت برای اعمال قرنطینه برای افرادی که واکسن نزده اند صدها نفر را به خیابان ها کشید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، حدود هزار نفر از معترضان روز یکشنبه در شهر زالتسبورگ اتریش تجمع کردند تا اعتراض خود را به طرح دولت برای اعمال قرنطینه برای کسانی که واکسن کرونا نزده اند، نشان دهند.

معترضان با حرکت به سوی دفتر منطقه ای شبکه تلویزیونی «اُ آر اف» این رسانه را به «دروغگویی» متهم کردند و طرح دولت برای اجباری کردن واکسن را محکوم کردند.

محدودیت های جدیدکرونایی اعتراضات و خشم مردم اروپا را برانگیخت

هفته پیش الکساندر فن در بلن رئیس جمهوری اتریش هشدار داد که افزایش مبتلایان به کرونا اقدامات جدی برای جلوگیری از وخامت اوضاع را ضروری کرده است. شهر زالتسبورگ و اتریش علیا (ایالت شمالی اتریش) در بین مناطقی هستند که بیشترین اسیب را از همه گیری متحمل شده اند و مقامات محلی می گویند اجازه نمی دهند افراد واکسن نزده منازل خود را به دلایل غیر ضروری ترک کنند و این قرنطینه نسبی از ۱۵ نوامبر اعمال خواهد شد.

هزاران نفر نیز در خیابان های ایتالیا در اعتراض به سیاست های مهارکننده کووید و در بحبوحه افزایش ابتلاها در برخی از مناطق اروپا به خیابان ها آمده اند. معترضان با استفاده از مجوز سبز مخالفت کرده اند. این مجوز به افرادی که واکسن زده اند یا تازه از کرونا نجات یافته اند یا آزمایش کرونا داده اند اجازه می دهد در برخی مراسم ها شرکت کنند.

برخی گزارش ها نشان می دهد که اعتراضات در ایتالیا با درگیری مواجه بوده است. در اعتراض های روز شنبه در مراکز تاریخی فعالیت های تجاری مختل شد و در برخی موارد معترضان با پلیس درگیر شدند.

با افزایش موارد ابتلا، اروپا بار دیگر به کانون همه گیری تبدیل شده است. روسیه روز شنبه بالاترین رقم مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرد به طوری که بر اساس آمار رسمی ۱۲۳۹ نفر فقط در ۲۴ ساعت گذشته در اثر این بیماری جان باختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha