قدردانی خانواده شهید غلام زاده از همدردی و شکوه استقبال مردم لارستان

لارستان – ایرنا- خانواده شهید رحیم غلامزاده اهل شوش خوزستان که از سال ۹۳ به عنوان شهید گمنام در منطقه بیرم لارستان فارس آرمیده است از استقبال باشکوه و تفقد و میهمان نوازی مردم و مسئولان لارستان قدردانی کردند.

به گزارش ایرنا، مادر و خانواده این شهید تازه شناسایی شده که با رضایت خود اعلام کردند که پیکر مطهر فرزندشهیدشان همیشه میهمان مردم خونگرم و قدرشناس این دیار باشد، از تدابیر و تمهیدات اندیشیده شده مسئولان و اعضای شورای تامین شهرستان لارستان و همچنین حضور شورانگیز مردم در آیین استقبال و پاسداشت مقام شامخ این آلاله سبک بال سپاسگزاری کردند.

راه فرزندم ادامه یابد

مادر شهید غلام زاده در این زمینه گفت: فرزند شهیدم را تقدیم امنیت، دفاع از ارزش ها و سرزمینم کردم؛ از مردم و زنان دلسوخته خطه لارستان بزرگ به خاطر این همه بزرگواری و ابراز همدردی قدردانم.

او در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: افتخار می کنم به این مردم وجوانان پرشور و با غیرت منطقه بیرم و استان فارس و اینها همه فرزندانم هستند؛ راه شهدا ادامه یابد.

مادر شهید غلام زاده گفت: فرزند شهید من، فرزند تمام این مادران و برادر همه این جوانان غیرتمند دیار لارستان است و از اینکه پیکر مطهر کبوتر خونین بالم در این خطه شهید پرور و در میان این مردم قدرشناس مدفون شده از صمیم قلبم راضی هستم.

هدف همه شهدا یکی است

برادران این شهید والامقام نیز از بزرگواری و ابراز همدردی و محبت سرشار مردم و مسئولان خطه لارستان و منطقه بیرم و استان فارس از خانواده و مادر داغدیده اش قدردانی کردند.

برادر بزرگتر خانواده شهید غلامزاده در این زمینه گفت: شهید رحیم ما متعلق به همه مردم و جوانان این دیار است .

او گفت: شهید رحیم ما و شهید گلگون کفن و گمنامی که در جوار برادرم آرمیده است و همه شهدای اسلام و دفاع مقدس یک راه و هدف مشخص داشتند.

عبدالرضا اهوازی از مردم بیرم درخواست کرد که این شهید گمنام را همچون برادر شهیدش فرزند و برادر خود بدانند و گفت که این همه شور و معرفت و بزرگواری مردم خطه لارستان در تاریخ ماندگار خواهد ماند.

پاسداشت خانواده شهید غلامزاده ، قدردانی از فرهنگ شهادت


قدردانی خانواده شهید غلام زاده از همدردی و شکوه استقبال مردم لارستان

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان نیز گفت: باید در قبال این همه شور و احساسات پاک و معرفت و میهمان نوازی مردم مومن، قدرشناس و ولایتمدار خطه لارستان کهن، بیرم و همه مردم در شهرهای مختلف استان فارس که در پاسداشت و استقبال از خانواده بزرگوار شهید غلام زاده سنگ تمام گذاشتند، قدردانی کرد.

جلیل حسنی گفت:در مقابل این مردم و زمان شناسی و شورحسینی آنان سرتعظیم فرود می آورم.

وی بیان کرد: پاسداشت و گرامیداشت از خانواده شهدا و شهید غلام زاده در حقیقت تکریم و تجلیل از فرهنگ والای ایثار و شهادت است.

وی ابراز دشت: خط سرخ شهادت ادامه دارد و این راه و مسیر عزتمندانه و مصونیت بخش ایران اسلامی از همه خطرات و گردنه های سخت باید همواره زنده نگه داشته شود.

حسنی گفت:‌ این شور و احساس و معرفت و این حضور معنادار بدون شک مسئولیت مدیران و مسئولان اجرایی را برای خدمات رسانی بهتر و انجام مسئولیتشان سنگین تر و البته مصمم تر می سازد.

مردم پای نظام و انقلاب ایستاده اند

قدردانی خانواده شهید غلام زاده از همدردی و شکوه استقبال مردم لارستان

امام جمعه لار مرکز شهرستان لارستان نیز گفت: جهان و همه مردم دنیا باید این صحنه های ناب و دلدادگی ها و شور و معرفت و جوشش حسینی مردم قدرشناس ایران اسلامی و مردم خطه بیرم و استان فارس را ببیینند و درس عبرت بگیرند.

 حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم اضافه کرد: مردم قدرشناس و شهید پرور بیرم و لارستان بزرگ با استقبال باشکوه و زمان شناسی خود نشان دادند که به نظام، رهبری و کشورشان علاقه مند هستند.

وی ادامه داد: این شور و معرفت و حضور معنادار مردم در استقبال از خانواده شهید غلام زاده و میهمان نوازی بی نظیر آنان از مادر دلسوخته این شهید نشان داد که مردم اگرچه از برخی سوءتدبیرها ونارسایی ها و مسایل اقتصادی نگران هستند اما هیچگاه این مشکلات را به پای نظام نمی دانند و همچنان محکم و استوار پای انقلاب وآرمان های بلندایستاده اند.

موسوی خرم افزود: این حضور و شور و شوق وصف ناپذیر مردم خطه لارستان در پاسداشت از مقام والای شهادت پیامی امیدبخش به همه مسئولان و کارگزاران نظام و البته تودهنی محکمی به همه دشمنان کوردل این نظام الهی بوده است.

پیکر مطهر این شهید سال ۹۳ با عنوان گمنام در شهر بیرم لارستان دفن شده بود که چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ و پس از بررسی و نتایج قطعی آزمایش های DNA مشخص شد که این پیکر مربوط به شهید رحیم غلامزاده اهوازی فرزند کاظم اهل شهرستان شوش استان خوزستان است.

این شهید والامقام متولد هفتم فروردین ماه ۱۳۴۶ در تاریخ چهارم تیرماه ۱۳۶۷ یعنی دو ماه قبل از اتمام جنگ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

شهرستان لارستان در دوران جنگ تحمیلی ۳۰۶ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.این شهرستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha