۲۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84543174
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمار قربانیان کرونا در روسیه همچنان افزایشی است

مسکو – ایرنا –یک هزار و ۲۴۰ نفر بر اثر بیماری کرونا در روسیه در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند که نسبت به دو روز گذشته افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز سه شنبه در گزارش خود اعلام کرد که در شبانه روز اخیر در روسیه یکهزار و ۲۴۰ نفر از بیماران کرونایی جان سپرده اند که نسبت به ۱۲۱۱ نفر آمار روز گذشته افزایش یافته است.

از آغاز همه گیری کرونا در روسیه تاکنون ۲۵۷ هزار و ۸۳۷ نفر براثر ابتلای به این بیماری جان خود را ازدست داده اند و سطح مرگ و میر بر اثر این بیماری ۲.۸۲ درصد کل بیماران را تشکیل می دهد.

شمار بیماران جدید کرونا که در ۲۴ ساعت اخیر در روسیه شناسایی شده یا تست کرونای آنها مثبت بوده به ۳۶ هزار و ۸۱۸ نفر رسید و از آغاز همه گیری کرونا در روسیه از ماه مارس سال ۲۰۲۰ تاکنون، در مجموع ۹ میلیون و ۱۴۲ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

استان مسکو در شبانه روز اخیر با شناسایی ۲۰۴۳ نفر بیمار جدید در مکان نخست قرار گرفت و پس از آن استان سامارا با ۱۷۹۳ تن و منطقه کریمه با ۷۷۴ در مکان های دوم و سوم قرار داشتند.  

در زمان حاضر یک میلیون و ۴۱ هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی روسیه تحت مداوا قرار دارند.

در شبانه روز اخیر ۳۴ هزار و ۱۴۱ بیمار کرونایی بهبود یافته اند و مجموع شمار افرادی که از آغاز همه گیری این بیماری سلامتی خود را باز یافته اند به بیش از ۷ میلیون و ۸۴۶ هزار نفر رسید.

اخبار رسیده از مناطق روسیه حاکی از تخصیص ۳۰۰ هزار تخت بیمارستانی جدید برای مداوای بیماران کرونایی در مناطق مختلف روسیه است.

مقام های روسیه برای مقابله با کرونا و مهار موج جدید آن بر لزوم افزایش سرعت واکسیناسیون مردم این کشور تاکید می کنند.

میخاییل موراشکو وزیر بهداشت روسیه امروز درمصاحبه با خبرگزاری تاس با توصیه به مردم روسیه برای دریافت واکسن، افرادی را که از تزریق واکسن خودداری می کنند بی مسئولیت خواند.

بر اساس اطلاعات سایت اینترنتی رسمی واکسیناسیون کرونا از جمعیت ۱۴۶ میلیون نفری روسیه ۵۱ میلیون و ۷۱۹ هزار نفر دو دز واکسن کرونا را زده و ۶۱ میلیون و ۹۵۲ هزار نفر هم یک دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha