دستگیری ۳ متهم به تروریسم و ​​کشف انبار اسلحه در بغداد

تهران - ایرنا - «فرماندهی عملیات بغداد» در بیانیه ای، از دستگیری سه مظنون به تروریسم و ​​کشف یک انبار اسلحه و مهمات در جنوب پایتخت عراق خبر داد.

به گزارش ایرنا، فرماندهی عملیات بغداد امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی به عملیات پیشگیرانه خود برای حفظ امنیت و ثبات در مناطق جنوب بغداد ادامه می دهند.

بر پایه این گزارش، در عملیات دیروز (سه شنبه) نیروهای امنیتی، سه متهم به تروریست در بغداد که تحت تعقیب بودند، دستگیر کردند.

فرماندهی عملیات بغداد اضافه کرد که نیروهای امنیتی همچنین در جریان این عملیات، یک انبار سلاح و مهمات که شامل موشک های ضد زره و گلوله های خمپاره بود، کشف و ضبط کردند.

در این بیانیه، به هویت و اینکه دستگیرشدگان در عضویت کدام گروه تروریستی هستند، اشاره ای نشده است.

در همین حال، وزرات دفاع عراق دیروز اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی و نظامی این کشور در عملیاتی، یکی از اعضای خطرناک گروه تروریستی «داعش» را در استان شمالی «نینوا» دستگیر کردند.

بیانیه مطبوعاتی وزارت دفاع عراق، عنصر دستگیر شده داعش را «خطرناک» توصیف کرده که مسئولیت دفتر نظامی این گروه تروریستی را بر عهده داشته است و پیش از این نیز حکم دستگیری او صادر شده بود.

دستگاه اطلاعات نظامی عراق نیز دوشنبه گذشته در عملیاتی با همکاری نیروهای مبارزه با تروریسم، مسئول اداری گروه تروریستی داعش را در استان «الانبار» در غرب این کشور دستگیر کرد.

نیروهای تیپ پنجم اداره اطلاعات نظامی در وزارت دفاع با همکاری نیروهای ضد تروریسم در شهر «الرطبه»، توانستند «ابو سیف» مسئول اداری «ولایت خودخوانده الانبار» را شناسایی و دستگیر کنند.

این سرکرده داعش (ابو سیف) که با حکم دستگاه قضایی عراق و بر اساس مفاد ماده ۴ تروریسم تحت تعقیب نظامی بود، مسئولیت انتقال غذا، تدارکات و پشتیبانی مخفیگاه های عناصر داعش در مناطق بیابانی را بر عهده داشت.

با وجود شکست داعش در سال ۲۰۱۷ و پیروزی عراق بر این گروه تروریستی پس از ۳.۵ سال نبرد، بقایای داعش هنوز هم در برخی استان ها مشغول تحرک و عملیات تروریستی هستند.

در پی افزایش تحرکات تروریست ها در برخی استان ها از جمله دیاله، صلاح الدین، کرکوک، بغداد و نینوا؛ نیروهای مسلح عراق نیز بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول ماه های گذشته شمار زیادی از اعضا و سرکردگان تروریست را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت کردند.

عملیات ارتش عراق برای نابودی پسماندهای داعش در استان های درگیر تروریست همچنان ادامه دارد.

استان های دیاله، صلاح الدین، بغداد، کرکوک، نینوا و الانبار از مناطق اصلی تحرکات داعش در عراق به شمار می رود و تروریست ها هر از گاهی در این مناطق به عملیات علیه نیروهای امنیتی و شهروندان غیر نظامی دست می زنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha