بسیج یادگار امام راحل و مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی است

مهاباد- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار بوکان با بیان اینکه بایذ ترویج گسترش روحیه و تفکر بسیجی در بین نسل جوان ادامه یابد، گفت: بسیج یادگار امام راحل و مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی در طول بیش از ۴۰ سال گذشته است.

آوات براخاصی روز چهارشنبه در نشست ستاد هماهنگی هفته بسیج در بوکان، افزود: بسیج ناب ترین نهاد انقلابی است که خدمات وسیع و گسترده ای برای انقلاب و نظام انجام داده است.

وی ادامه داد: تفکر بسیج با الهام از مکتب فکری امام خمینی(ره) و در راستای منویات مقام معظم رهبری باید درعرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی با جلب نظر مردم مداومت داشته باشد.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار بوکان در خصوص نقش بسیج در جامعه، اضافه کرد: بسیج تنها برای دفاع مقدس تشکیل نشده بلکه تشکیلات این نهاد معنوی برای تمام صحنه‌های انقلاب برای حفظ ارزش‌های نظام درعرصه‌های مختلف بوده که به خوبی توانسته تاکنون نقش خود را ایفا کند.

وی با بیان اینکه بسیج یک نهاد انقلاب است که از توده مردم و آحاد جامعه تشکیل شده است، افزود: هرجا حضور بسیج پررنگ بوده نقش دشمنان و بدخواهان کمرنگ و بی‌اثر شده است و این راه باید همچنان ادامه داشته باشد.

آغاز ۱۰ واحد مسکن مددجویی در هفته بسیج

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان نیز گفت: همزمان با هفته گرامیداشت بسیج مراحل اجرایی ۱۰ واحد مسکن مدد جویی در این شهرستان آغاز خواهد شد.

سعدی خزمه گفت: با تفاهم نامه ای که با برخی دستگاه‌های اجرایی انعقاد شده این تعداد مسکن مددجویی برای مددجویان این شهرستان احداث خواهد شد تا افراد تحت حمایت فاقد مسکن دارای مسکن شوند.

وی گفت: در این هفته نیز ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال افراد تحت حمایت پرداخت خواهد شد تا این اشخاص دارای شغل ثابت شده که در صورت اشتغال از چرخه حمایت خارج شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان نیز در این جلسه گفت: بسیج در آذرماه سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد درحالی که جنگ هنوز شروع نشده بود اما افق دید امام راحل فراتر از زمان بود.

سرهنگ هوشنگ وجدی ادامه داد: برنامه های هفته بسیج امسال با شعار محوری "بسیج پاره تن مردم" در سه بخش عمومی، فرهنگی و امنیتی و دفاعی درشهرستان برگزار می شود تا رسالت، قابلیت و ظرفیت بسیج نمایان شود.

 وی افزود: نواختن زنگ بسیج در مدارس منتخب و سامانه شاد آموزش و پرورش، برگزاری رزمایش جهادگران بسیجی، اعزام گروه‌های پزشکی و کادر درمان به مناطق محروم، ستون کشی رزمندگان گردان بیت المقدس، توزیع بسته های معیشتی، غبارروبی مزار شهدا،افتتاح طرحهای آبرسانی روستایی و برگزاری یادواره شهدای انقلاب از برنامه های شاخص در هفته بسیج خواهد بود.

به گزارش ایرنا، از ۲۹ آبان تا پنجم آذرماه به فرمان حضرت امام خمینی(ره) به نام هفته بسیج و پنج آذرماه به نام روز بسیج مستضعفان نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha