۱۱۰ قرض الحسنه خودگردان برای کمک به محرومان در اردبیل ایجاد شده است

اردبیل-ایرنا- مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۱۰ صندوق  قرض‌الحسنه به صورت خودگردان با هدف رفع مشکلات نیازمندان و خانوارهای محروم در اردبیل راه‌اندازی شده است.

سرهنگ جواد نوحی روز شنبه به ایرنا اظهار کرد: فعالیت این صندوق‌های قرض الحسنه به صورت محله‌محور بوده و تاکنون در رفع گرفتاری مالی بسیاری از خانواده محروم و  نیازمندان موثر بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه بسیج سازندگی این استان به دنبال محرومیت زدایی در روستاها و مناطق محروم است، بیان کرد: احداث خانه‌های محرومان،تهیه جهیزیه و ارایه تسهیلات کم بهره از جمله اقداماتی است که در مناطق محروم و روستاهای دورافتاده انجام می‌گیرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل از اجرای طرح جهیزیه آسان با همکاری خیرین و بسیج در شهرستان اردبیل خبر داد و گفت: این طرح با هدف ترغیب مردم به خرید کالاهای ایرانی ، کمک به ازدواج آسان جوانان و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی از سه سال پیش در حال اجراست  و در قالب این طرح خانواده‌ها می‌توانند تنها با پرداخت ۱۳ میلیون تومان اقدام به خرید جهیزیه برای نوعروسان کنند.

نوحی به اقدامات بسیج سازندگی در حمایت از واحدهای تولیدی نیز اشاره کرد و گفت: با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و عمل به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رفع موانع تولید، از آغاز سال جاری تاکنون تسهیلات ارزان قیمت به میزان ۳۰ میلیارد ریال با مدت زمان باز پرداخت هفت ساله و با چهار درصد بهره بانکی در اختیار کارگاه‌های تولیدی قرار گرفته که در اشتغالزایی، افزایش تولیدات داخلی و رفع مشکلات مالی افراد کارآفرین اثرات مثبت داشته است.

سرهنگ نوحی با اشاره به اهمیت کسب‌ و کار خانگی گفت: برخی از دستورالعمل‌های سختگیرانه موانعی بر سر راه فعالیت مشاغل خانگی ایجاد کرده‌اند که در این خصوص سپاه آماده حمایت از این مشاغل است.

وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده بسیج سازندگی در مناطق محروم افزود:بسیج سازندگی اقدام‌های مهمی در محرومیت زدایی روستاها انجام داده که تا کنون این اقدامات به خوبی اطلاع رسانی نشده و در این مورد رسانه‌ها می‌توانند بسیج سازندگی را در محرومیت زدایی یاری دهند.

.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha