غارتگران طبیعت در منطقه الموت غربی دستگیر شدند

قزوین - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست منطقه حفاظت شده الموت غربی، شکارچیان غیر مجاز یک راس گراز و ۱۰ قطعه کبک را دستگیر کردند.

مهدی طاهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست الموت غربی در پی دستگیری سه شکارچی موفق به کشف و ضبط ادوات شکار و همچنین لاشه یک راس گراز وحشی، ۱۰ قطعه کبک و ۲ قطعه ماهی شدند.
این مسوول ادامه داد: شکارچیان غیرمجاز پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی با بیان اینکه ماموران این اداره همواره  به منظور جلوگیری از شکار غیرمجاز در حوزه استحفاظی گشت مستمر انجام می دهند، گفت: منطقه الموت غربی یکی از زیستگاه های اصلی گونه های جانوری در استان قزوین است و محیط بانان با دقت تمام و به صورت شبانه روزی سعی در حفاظت از آن دارند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین با بیان اینکه مشاهده گونه های جانوری کمیاب از جمله پلنگ و خرس قهوه ای نشان دهنده اهمیت منطقه حفاظت شده الموت در این استان است، اضافه کرد: البته برای محیط بانان استان قزوین حفاظت از تمامی گونه های جانوری در تمامی مناطق حفاظت شده و شکار با تیراندازی ممنوع اهمیت دارد و در این مسیر از هیچ گونه کوششی دریغ نمی کنند.
استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده و چهار منطقه شکار با تیراندازی ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha