۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۰
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84549077
۰ نفر

برچسب‌ها

نبرد مدعیان در هفته هفتم لیگ یک فوتبال کشور

همدان- ایرنا- هفته هفتم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی امروز(دوشنبه) با انجام ۹ بازی در شهرهای مختلف کشور پیگیری می‌شود که تیم‌های بالانشین جدول باید به مصاف هم بروند.

به گزارش ایرنا، در این هفته از مسابقات ملوان صدرنشین باید به دیدار مس شهربابک تیم پنجم جدول برود، قشقایی شیراز که در رده دوم جدول قرار دارد با آرمان گهرسیرجان تیم ششم جدول بازی می‌کند و شهرداری همدان که با قرار گرفتن در رده سوم جدول به عنوان شگفتی ساز لیگ یک تا به اینجا لقب گرفته به مصاف تیم رده هشتمی مس می‌رود.

شهرداری آستارا که رتبه هفتم جدول را دارد نیز باید با تیم رده چهاردهمی استقلال ملاثانی بازی کند، خیبر خرم آباد که در مدار تغییر کادر فنی قرار گرفته به مصاف شمس آذرقزوین تیم رده شانزدهم جدول می‌رود، شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی برگزار کننده نبرد قعرنشینان خواهند بود، سایپا تهران و خوشه طلایی ساوه نیز جدال تیم رده سیزدهم و نهم جدول را برگزار می‌کنند و ۲ تیم همسایه رایکا بابل و ویستاتوربین در رتبه دهم و یازدهم جدول با هم رقابت خواهند کرد و ماشین‌سازی قعرنشین به دیدار استقلال خوزستان رده دوازدهمی می‌رود.

در بالای جدول چهار تیم ملوان بندرانزلی، قشقایی شیراز، شهرداری همدان و خیبر خرم آباد در صورت برتری مقابل حریفان خود شانس صدرنشینی در پایان هفته هفتم را دارند.

فاصله امتیازی بین تیم‌های چهارم تا سیزدهم جدول نیز تنها سه امتیاز است که می‌تواند دستخوش تغییرات در جایگاه تیم‌ها طی هفته هفتم مسابقات باشد.

نبرد سخت ملوان مقابل مس شهربابک

ملوانی‌ها با برد ارزشمند هفته قبل مقابل شهرداری آستارا توانستند صدرجدول را از قشقایی شیراز تصاحب کنند و با ۱۴ امتیاز بالاتر از سایر مدعیان قرار بگیرند.

شاگردان مازیار زارع در ۶ هفته اخیر صاحب چهار برد و ۲ تساوی شده‌اند و بدون باخت همچنان برای صعود تلاش می‌کنند.

شاگردان مازیار زارع در ۶ هفته اخیر صاحب چهار برد و ۲ تساوی شده‌اند و بدون باخت همچنان برای صعود تلاش می‌کنند.

تیمی که تا به اینجا ۶ گل زده و تنها یک گل خورده در کارنامه خود به ثبت رسانده و اکنون میزبان مس رده پنجمی است.

مسی‌ها با سرمربیگری وحید رضایی نخستین سال حضورشان در لیگ یک کشور را تجربه می‌کنند و تاکنون صاحب سه برد، یک تساوی و ۲ شکست شده‌اند.

این تیم با برتری مقابل ملوان می‌تواند شانس رسیدن به رده‌های بالاتر جدول را داشته باشد اما ملوانی‌ها در صورت پیروزی به صدرنشینی خود ادامه خواهند داد هر چند تساوی به سود هیچ یک از ۲ تیم نیست و امکان سقوط آن‌ها در رتبه‌بندی تیم‌ها ممکن است.

نبرد مدعیان در هفته هفتم لیگ یک فوتبال کشور

شاهین بوشهر – پارس جنوبی جم، فرار از قعرجدول

شاهین شهرداری بوشهر با پنج باخت و تنها یک تساوی، همچنان در حسرت برد باقی مانده و همین وضعیت نامطلوب باعث شده تا در رده هفدهم جدول ۱۸ تیمی لیگ یک قرار بگیرد.

شاهینی‌ها دیگر اقتدار گذشته را ندارند و هفته گذشته شکست سنگینی را مقابل استقلال خوزستان متحمل شدند و اگر این هفته نیز به برد دست نیابند، فاصله خود را با تیم‌های بالاتر بیشتر خواهند کرد.

تیمی که در کنار خط دفاعی ضعیف خود، خط حمله با مشکل مواجه است و تنها یک گل زده سهم این تیم در ۶ بازی گذشته بوده است.

پارس جنوبی نیز پس از سقوط به لیگ یک کشور دیگر صلابت و قدرت همیشگی را ندارد و با این حال برتری هفته قبل برابر شمس آذر قزوین باعث شد تا برای تداوم این برد انگیزه کسب کنند.

تیمی از خطه استان بوشهر که در لیگ امسال با یک برد، یک تساوی و چهار باخت در رتبه پانزدهم قرار دارد.

نکته جالب در تیم پارس جم بوشهر ضعف عدیده خط دفاعی آن‌ها است و تاکنون با ۱۱ گل خورده همراه با ماشین‌سازی تبریز ضعیف‌ترین خط دفاعی را به ثبت رسانده‌اند.

بازگشت ویسی به خیبر بحران زده

مدیران باشگاه خیبر خرم آباد با صرف هزینه‌های کلان طی فصل گذشته و شروع لیگ امسال، به خواسته‌ها و اهداف خود مبنی بر داشتن تیم قدرتمند و مورد دلخواه دست نیافتند و همین مساله باعث شد تا خیلی زود دست به تغییر سرمربی خود زده و عبدالله ویسی را جانشین محسن عاشوری کنند.

ویسی فصل قبل هم سرمربی خیبر بود و حتی با این تیم تا یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال کشور رسید اما در هفته‌های پایانی جای خود را به عاشوری داد و حالا عکس این تغییر ایجاد شده است.

خیبری‌ها تاکنون از ۶ بازی صاحب سه برد، ۲ تساوی و یک شکست شده‌اند و با وجود اینکه با ۱۱ گل، بهترین خط حمله لیگ یک را در اختیار دارند اما با ۱۱ امتیاز در رده چهارم ایستاده‌اند.

نماینده لرستان این هفته مهمان شمس آذر قزوین است که تاکنون به پیروزی نرسیده و سهم آن‌ها از ۶ بازی انجام داده، ۲ تساوی و چهار شکست است.

تیمی که تنها یک گل زده داشته و با هفت گل خورده و تنها ۲ امتیاز، در رده شانزدهم جدول ایستاده است.

سایپا تهران – خوشه طلایی ساوه، نبرد برای صعود

هر ۲ تیم سایپا تهران و خوشه طلایی ساوه تا به اینجا نتوانسته‌اند رضایت مدیران باشگاه خود را جلب کنند.

سایپای‌ها همچنان گویا در شوک سقوط از لیگ برتر مانده‌اند و با ۲ برد، ۲ تساوی و ۲ شکست، هشت امتیازی هستند و رتبه بهتر از سیزدهم کسب نکرده‌اند.

این تیم هنوز نتوانسته به عنوان یک مدعی برای بازگشت دوباره به لیگ برتر هدفگذاری کند و با پنج گل خورده نشان می‌دهد که در خط دفاعی متزلزل هست.

خوشه طلایی ساوه نیز با سرمربی کهنه کار خود داود مهابادی اگرچه با ۲ برد، سه تساوی و یک باخت ۹ امتیازی و در رده نهم جدول قرار گرفته، اما انتظار مدیران باشگاه بیش از این است.

هر ۲ تیم برای فرار از میانه‌های میدان و بازگشت دوباره به جمع مدعیان باید به سه امتیاز این بازی برسند.

آرمان گهر سیرجان – قشقایی شیراز؛ محکوم به برد

دیدار این ۲ تیم نیز بسیار حایز اهمیت است و پیروزی در این بازی نتیجه مهم برای صعود در جدول به شمار می‌رود.

قشقایی شیراز در صورت پیروزی در این مسابقه می‌تواند بسیار امیدوار به بازپس گیری صدر جدول باشد.

نماینده شیراز با چهار برد، یک تساوی و یک باخت ۱۳ امتیازی است و برای صدرنشینی، علاوه بر نیاز به برد مقابل آرمان گهر، شکست یا تساوی ملوان را باید به انتظار بنشیند.

آرمان گهر سیرجان نیز به دلیل مشکلات پیش آمده شخصی برای سرمربی خود، هنوز نتوانسته به عنوان یک مدعی قد علم کند.

نماینده سیرجان اگرچه به سه برد، یک تساوی و سه باخت رده ششم جدول لیگ یک را در اختیار دارد اما مدیران این باشگاه انتظار بیشتری دارند.

جدال همسایه‌ها در میانه جدول

تیم‌های رایکا بابل ویستا توربین تهران با قضاوت ابوالفضل دوستی به همراه حسین سلیمانی و عباس یعقوبی انجام می‌شود.

جدال همسایه‌های میانه جدول که هفته گذشته برد ارزشمند را مقابل حریفان خود به دست آورده و برای صعود به رده‌های بالاتر جدول خیز برداشته‌اند.

رایکا بابل و ویستاتوربین تهران هرکدام به ترتیب با ۹ و هشت امتیاز در رده‌های دهم و یازدهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند و پیروزی در این مسابقه برای ۲ تیم حایز اهمیت است به خصوص اینکه می‌توانند صعود چند پله‌ای را شاهد باشند.

هر ۲ تیم با صرف هزینه و خرید بازیکنان باتجربه به دنبال کسب نتایج درخشان در لیگ امسال هستند به خصوص رایکا که با پیروز قربانی سودای صعود دارد.

خاموشی موتور ماشین‌سازی تبریز

تیم ماشین‌سازی تبریز پس از سقوط از لیگ برتر همچنان کاندیدای سقوط از لیگ یک هم محسوب می‌شود و نتوانسته از قعرجدول جدا شود.

نماینده تبریز از ۶ بازی انجام داده تنها یک تساوی کسب کرده و با پنج باخت در رده هجدهم جدول جای گرفته است.

تیمی که با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کند و با ۱۴ گل خورده و تنها سه گل زده در جمع ضعیف‌ترین‌های لیگ امسال قرار گرفته است.

ماشین‌سازی امیدوار است که بازی خانگی این هفته مقابل استقلال خوزستان با طعم پیروزی همراه باشد در غیر اینصورت یک گام دیگر به لیگ ۲ نزدیک می‌شود.

استقلال خوزستان نیز هنوز نتوانسته به نتایج دلخواه هوادارانش دست یابد و سهراب بختیاری زاده سرمربی این تیم می‌کوشد تا تیمش به جمع مدعیان برسد.

آبی پوشان اهواز با ۲ برد، ۲ تساوی و ۲ شکست هشت امتیازی هستند و در رده دوازدهم جدول قرار دارند.

برد پرگل سه بر صفر هفته گذشته آن‌ها مقابل شاهین بوشهر انگیزه مضاعف را در بین شاگردان بختیاری زاده ایجاد کرد تا برای صعود به رده‌های بالاتر جدول خیز بردارند.

خطر ذوب مس در همدان

شهرداری همدان شگفتی ساز رقابت‌های لیگ یک کشور به دنبال تداوم رکورد بازی‌های بدون باخت در این مسابقات است.

انگیزه شاگردان طلایی منش برای امتیاز گیری مقابل حریفان باعث شده تا آن‌ها با گذشت ۶ هفته از مسابقات لیگ یک دست به رکورد جالبی بزنند.

انگیزه شاگردان طلایی منش برای امتیاز گیری مقابل حریفان باعث شده تا آن‌ها با گذشت ۶ هفته از مسابقات لیگ یک دست به رکورد جالبی بزنند.

ثبت سه برد، سه تساوی و بدون باخت، با هشت گل زده و بدون گل خورده کارنامه درخشان شهرداری همدان در مسابقات لیگ یک است.

تیمی که با رضا طلایی منش نخستین سال حضورش در لیگ یک را تجربه می‌کند و تاکنون توانسته برابر حریفان قدرتمند خود به امتیاز لازم دست یابد.

حمایت‌های همه جانبه شورا و شهرداری همدان باعث کاسته شدن مشکلات این تیم شده هر چند نگاه اعضای تیم به حمایت مسئولان استانی است.

آن‌ها در صورت تداوم این موفقیت ارزشمند به لیگ برتر نزدیک می‌شوند تا همدان در سطح فوتبال کشور تاریخ ساز شود.

شاگردان طلایی منش در فصل قبل لیگ دسته ۲ کشور نیز حضوری مقتدرانه داشتند و با اتکا به توانمندی نیروهای بومی به دنبال ثبت موفقیتی دیگر هستند.

مس کرمان نیز اگرچه با صرف هزینه‌های بالا و خرید بازیکنان مطرح نتوانسته است انتظارات مدیران را تا به اینجا برآورده کند اما به طور قطع در ادامه مسابقات حریف مدعی خواهد بود.

مسی‌ها با فرزاد حسینخانی بازیکن مطرح سال‌های نه چندان دور مس در لیگ برتر، گام به مسابقات لیگ یک گذاشته و او در قامت سرمربی مس می‌کوشد تا این تیم پس از سال‌ها دوری از لیگ برتر، صعودی دوباره داشته باشد.

آن‌ها با ۲ برد، سه تساوی و یک باخت هشت امتیازی هستند و در رده هشتم جدول قرار گرفته‌اند اما در چهار بازی گذشته خود تنها سه امتیاز کسب کرده‌اند تا به لحاظ روحی روانی در فشار باشند.

نبرد مدعیان در هفته هفتم لیگ یک فوتبال کشور


 آبی‌های ملاثانی به دنبال فرار از جمع قعرنشینان

وضعیت آبی پوشان ملاثانی چندان جالب نیست در ۶ هفته آغازین لیگ یک تنها یک برد کسب کرده‌اند.

آن‌ها با سه تساوی و ۲ شکست تفاضل گل منفی سه حال خوشی در فصل جاری مسابقات ندارند و همین مساله باعث شده با ۶ امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار بگیرند.

استقلال ملاثانی در صورت شکست مقابل حریف این هفته خود شهرداری آستارا چه بسا به رده‌های پایین‌تر هم سقوط کند، تیمی که در سه بازی اخیر خود تنها یک تساوی کسب کرده و به شدت به دنبال پیروزی در این هفته و بازی خانگی خود است.

شهرداری آستارا حریف ملاثانی نیز کار سختی در خطه خوزستان دارد و باید برابر حریف زخم خورده به میدان برود، باخت نماینده آستارا هفته گذشته برابر ملوان باعث سقوط آن‌ها در جدول و صدرنشینی شاگردان مازیار زارع شد و حالا برای از دست ندادن رتبه هفتمی خود در جدول نیاز به امتیاز دارند.

فرشاد پیوس سرمربی شهرداری آستارا با کوله باری از تجربه در لیگ‌های یک و ۲ کشور به خوبی می‌داند که نزدیکی فاصله امتیازی تیمش با سایر حریفان، فرصت و تهدید را برای او پیش آورده است.

کسب هر نتیجه‌ای توسط تیم تحت هدایت پیوس در مقابل استقلال ملاثانی به طور قطع به جابجایی آن‌ها در جدول لیگ یک خواهد انجامید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha