۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 84553329
۰ نفر

برچسب‌ها

ایثار و فداکاری در لباس معلمی

بروجرد - ایرنا - ایثار و فداکاری در ایران اسلامی گاهی به حدی می‌رسد که افراد برای رضای خداوند و کمک به همنوعان، از مال و جان خود می‌گذرند تا در مقابل خداوند و وجدانشان سرافکنده نباشند.

به گزارش ایرنا نمونه ایثار مردم خوب ایران را در هشت سال دفاع مقدس دیدیم که همه قشرهای مختلف از هرقومی لباس رزم و دفاع از دین و میهن را برتن کردند و راهی جبهه ها شدند.

تداوم ایثار مردم را در دوران سازندگی، وقوع سیل ، زلزله و دهها حوادث گوناگون دیده و شنیده ایم، دفاع از حرم اهل بیت( ع )، جانفشانی مدافعان حرم، دفاع از سلامت مردم در سنگر مبارزه با کرونا که کادر درمان در این سنگر خوش درخشید، مردم شروع به تولید ماسک کردند و برخی صنعتگران هم خط تولید را برای تامین ماسک مورد نیاز و یا اقلام ضدعفونی کننده تغییر دادند.

مردم همیشه در صحنه ایران ایثار و فداکاری را در هر لباسی تکریم می کنند حتی آنجا که یک پاکبان شهرداری، کیف پول میلیاردی را به صاحبش تحویل می دهد.

در هیاهوی کرونا و تعطیلی مدارس، معلمان، این مدافعان بی سنگر با صبوری و ایثار، رسیدن به  قله های رفیع معنویت و تعلیم  را معنا بخشیدند و روحیه فداکاری، عشق و ایثار را برای شاگردان و آیندگان جاودان نمودند.

در دوران کرونا جلوه های زیبای معلمی بیشتر از گذشته مشهود شد و معلمانی گمنام به زیبایی، مفهوم عشق و ایثار را معنا کردند و تعلیم و تربیت دانش آموزان را مهمترین وظیفه و رسالت خود دانستند.

اگر چه همه معلمان، فداکار و زحمتکش هستند اما بعضی از آنها در یادها می مانند، مانند معلم بروجردی که با آسیب‌دیدگی شدید کمر، در کلاس درس حاضر می‌شود تا عشق و ایثار را برای دانش‌آموزانش سرمشق بگیرد.

محمد کردی معلم روستای "شاهویران" بروجرد براثر شکستگی مهره‌های کمر مجبور به استراحت شد اما عشق و علاقه به تعلیم و تربیت او را از کلاس درس دور نکرد، معلمی که ۲۱ سال سابقه تدریس دارد و با وجود تاکید پزشک بر استراحت مطلق، اما حاضر نیست ۶ دانش آموز دبستان ابتدایی روستای شاهویران بروجرد را تنها بگذارد.

آقای کردی می گوید بعد از شکستگی مهره‌های کمرم به من گفته شد که از طریق شبکه شاد تدریس کنم اما چون دانش‌آموز پایه اول داشتم، خواستم در کلاس حضور داشته باشم، بنابراین هر صبح با کمک ۲ معلم دیگر، خود را به مدرسه می رسانم.

او نمی خواهد ناراحتی جسمی اش باعث توقف روند آموزش شود چراکه بر این باور است هرکس در هر جایگاهی باید به مردم این دیار خدمت کند و بهانه تراشی در این مسیر را نمی پسندد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد نیز اظهار داشت: اگرچه معلمان در دوران کرونا شهرت و لقب مدافع نگرفتند ولی کار آنان کمتر از مدافعان سلامت نبوده و نیست.

محمد مهرافزون ادامه داد: حضور این معلم توانمند در مدرسه باتوجه به شرایط جسمی و تاکید پزشک بر استراحت مطلق، افتخار بزرگی برای جامعه معلمان است هرچند نظیر این ایثار را بارها در نقاط مختلف کشور دیده ایم.

وی افزود: کادر آموزش و معلمان، مدافع حریم آموزشی و اطلس یادگیری دانش آموزان هستند و صحنه های ماندگار ایثار و از خودگذشتگی را در برهه های مختلف به یادگار گذاشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha