سردار باقری: بسیج در عرصه‌های مختلف تثبیت و قدرت‌افزایی را رقم زده است

تهران- ایرنا- رییس ستادکل نیروهای مسلح در پیامی نوشت: حضور آگاهانه و پیشتازانه بسیج در عرصه‌های مختلف توانسته است تثبیت، تداوم، ماندگاری، پیشرفت و قدرت‌افزایی انقلاب و نظام را رقم بزند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مقام‌ها و تشکلهای سیاسی، در سالروز فرمان تشکیل بسیج مستضعفان در ۵ آذرماه سال ۱۳۵۸ از سوی امام خمینی (رحمه الله علیه)، هفته بسیج را گرامی داشتند.

سرلشکر پاسدار محمد باقری در پیامی به مناسبت هفته بسیج،  فرارسیدن پنجم آذرماه سالروز صدور فرمان تاریخی و دوراندیشانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل «بسیج مستضعفین» را به آحاد ملت ایران به ویژه بسیجیان سلحشور و دریادل تبریک و تهنیت گفت و نوشت: تاریخ ایران عزیز پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان می‌دهد «بسیج»  به عنوان یکی از مهمترین نیروهای درون‌زای کشور در روند تکاملی و آرمانی انقلاب، ایفاگر نقش‌های راهبردی و سرنوشت‌ساز بوده و با حضور آگاهانه، شجاعانه و پیشتازانه خود در عرصه‌های مختلف نیاز کشور توانسته است تثبیت، تداوم، ماندگاری، پیشرفت و قدرت‌افزایی برای انقلاب و نظام را در همراهی با سایر نیروهای انقلاب رقم زند.

رییس ستادکل نیروهای مسلح افزود: دفاع مقدس ۸ ساله برابر استکبار جهانی و رژیم بعثی صدام؛ جهاد بی‌منت در حوزه بازسازی و سازندگی کشور پس از جنگ تحمیلی؛ مقابله موفق برابر فتنه‌های ضد انقلاب داخلی و خارجی، خنثی‌سازی توطئه‌های آمریکایی _صهیونیستی در حوزه نفوذ، تحریف و ناکارآمد جلوه دادن نظام، آمادگی برای نقش پذیری‌های سترگ و تعیین کننده در جدال با دشمنی‌های جدید و پیچیده نظام سلطه و صهیونیسم در حوزه «جنگ اقتصادی» و «جنگ شناختی» و کارگزاران جریان «تحریم» و «تحریف» و همچنین حضور مخلصانه و شکوهمند در صحنه‌های مردم یاری و خدمت‌رسانی به مردم در بلایا و مصائب طبیعی به ویژه در عصر کرونا و همه‌گیری این بیماری منحوس از جمله جلوه‌های نقش و تاثیر بسیج در پیش روندگی و پیش برندگی انقلاب و کشور عزیزمان است که بایستی خدای بزرگ را بابت این نعمت عظیم شکرگزار بود.

سرلشکر باقری در این پیام تصریح کرد: اینک در شرایطی که جمهوری اسلامی و ملت شریف و قهرمان ایران عزم و همت خود در «گام دوم انقلاب»  به سمت «تمدن‌سازی نوین اسلامی» را جزم کرده‌اند، بسیج و بسیجیان عزیز با توجه به «افق تمدنی انقلاب» عهده‌دار مسئولیت‌های خطیر و سنگینی هستند که به فضل الهی و به مدد تجارب ارزنده گذشته، تمامی توان و ظرفیت‌های خود برای این آرمان والا را فعال و به میدان آورده‌اند.

وی عنوان کرد: پرواضح است امیدآفرینی و ترویج نگاه خوش‌بینانه و واقعیت محور نسبت به آینده؛ کمک به مقابله با جنگ اقتصادی و خنثی‌سازی تحریم‌ها؛ ترویج معنویت و اخلاق‌مداری بین نسل جوان؛ مطالبه‌گری مومنانه در حوزه عدالت؛ کمک به مبارزه با فساد؛ ارائه الگوی مطلوب، روزآمد و موفق از سبک زندگی؛ ظرفیت‌سازی برای مقابله با تحریف واقعیات و حقایق و ..." در زمره رسالت و مسئولیت‌های این نهاد مقدس مردمی در امروز و آینده پیش روی میهن اسلامی است، که مطمئناً به مانند گذشته با سربلندی و افتخار از آن بیرون خواهد آمد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح بیان کرد: در این رهگذر و با نگرش به شرایط بسیار حساس و خطیر موجود و در حالی که دشمن پس از ناکامی در آزمودن عرصه‌ها و سیاهه‌ای متنوع از توطئه‌های خطرناک و بنیان افکن با روی آوردن به «جنگ هیبریدی» و «نبرد ترکیبی» دوره جدیدی از خصومت ورزی علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران را کلید زده است و در راستای استراتژی «هزار زخم» در تلاش برای تشدید فشار حداکثری به ملت ایران در عرصه‌های مختلف است، تصویر شکوهمند حضور بسیجیان در این صحنه بسیار معنادار است.

سرلشکر باقری در این پیام خاطرنشان کرد: بسیج و بسیجیان بصیر در خط مقدم صف‌بندی برابر این نقشه پلید و شیطانی، راست قامت ایستاده‌اند و بی‌تردید به عنوان نقش‌آفرینان موفق این صحنه با رصد هوشمندانه راهبردها و تاکتیک‌های دشمن، در همراهی و هم افزایی با نیروهای مسلح و مدافعان امنیت کشور و اندیشیدن به واکنش‌های موثر و موفق، خود را مهیای برهم زدن محاسبات و باورهای باطل دشمن در این میدان ساخته‌اند.

در پیام رییس ستادکل نیروهای مسلح آمده است: از فرماندهان و مسئولین بسیج و آحاد بسیجیان انتظار می‌رود تصویب «سند راهبردی ۱۰ ساله اعتلای بسیج» توسط مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) که متن حرکت همه جانبه بسیج در  ۱۰ سال پیش رو خواهد بود را فرصتی عظیم و سرنوشت ساز در این طریق مبارک تلقی و با هوشمندی از همه ظرفیت‌ها قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود در پهنه میهن اسلامی بهره‌گیری و با نشاط معنوی و روحیه انقلابی و جهادی تحقق آن را تضمین کنند.

وی افزود: به روح تابناک حضرت امام راحل و ارواح مطهر شهیدان همیشه جاوید بسیج مستضعفین درود می‌فرستم و موفقیت، عزت و سرافرازی روزافزون بسیجیان سلحشور می‌شود را تحت عنایات حضرت ولی عصر (عج) و منویات و رهنمودهای حکیمانه مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از درگاه قادر متعال طلب می‌کنم.

مجاهدت علمی نخبگان با اتکا به روحیه بسیجی، کشور را از چرخه‌های معیوب مدیریتی خارج می‌کند

جبهه پایداری انقلاب اسلامی  همچنین پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفان را روزی درخشان و ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران دانست و در بیانیه‌ای نوشت: صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفان در ۵ آذرماه سال ۱۳۵۸ از سوی امام خمینی (رحمه الله علیه) و در روزهایی که انقلاب شکوهمند اسلامی با تکیه بر خواست مجاهدت ملت سرافراز به پیروزی رسیده بود، نشان داد که این انقلاب شکوهمند در پیوند با مردم است که به پیش می‌رود و به اهداف متعالی‌ خود در تمام ابعاد دست پیدا می‌کند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بسیج مستضعفان نمونه تام و تمام پیوند میان مردم و مجاهدت و انقلابی‌گری است و این شجره طیبه است که می‌تواند روح انسانیت را شکوفا کند و اقشار مختلف از دانشگاهیان تا طلاب، از مهندسان تا ورزشکاران، از کارمندان تا کارگران و... را ذیل آسمان گسترده روحیه، تفکر، دغدغه و ایدئولوژی انقلابی گرد آورد و مانع از آن شود که انقلاب اسلامی ایران به دست نااهلان و نامحرمان بیافتد.  

این بیانیه ادامه داد: اگر در دهه پنجاه و شصت، بسیج مستضعفان با هدف حفاظت و حراست از تمامیت ارضی کشور عزیزمان و حفظ امنیت مردم نجیب ایران اسلامی، در جبهه‌های حق علیه باطل نقش‌آفرینی جدی و تاثیرگذار داشت و بسیجیان مخلص و مجاهد با بذل جان و مال خود در میدان جهاد و نبرد حضور پیدا کردند اکنون و با تغییر میدان مبارزه، کشورر عزیزمان نیازمند گسترده شدن نقش‌آفرینی بسیجیان در میادین جدید مبارزه هست.  

جبهه پایداری انقلاب اسلامی افزود: در میدان اقتصاد؛ دشمنان مردم ایران اسلامی با هدف تحت فشار قرار دادن ملت که مسیر استقلال را برگزیده‌اند بر نظام اقتصادی کشور عزیزمان تحریم‌های ظالمانه، ناجوانمردانه و غیرقانونی را اعمال کرده‌اند که نتیجه آن سخت و دشوار شدن زندگی و معیشت مردم عزیز ایران شده است.

این بیانیه اضافه کرد: مرور تاریخ دوران ۸ سال دفاع مقدس و تجربه تحمل سختی‌های حاصل از فشار نظامی و اقتصادی، نشان داد که با همراهی و همدلی مردم از یکسو و تلاش و توجه به توانمندی‌های داخلی از سوی دیگر، می‌توان اثرات تحریم و فشار را کاهش داد. امروز نیز میدان نبرد از برخی ابعاد شبیه همان دهه شصت است؛ لذا میدان اقتصاد باید میدان نقش‌آفرینی جدی بسیجیان و اعمال روحیه بسیجی باشد تا بتوان با حرکت به سمت کارآفرینی، سازندگی، استفاده از ظرفیت‌های طبیعی در کنار شناسایی ساختارها، منافذ و مصادیق فساد، اثرات تحریم را به حداقل رساند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی اعلام کرد: در عرصه نبرد رسانه‌ای؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی آماج حملات متعدد ناجوانمردانه رسانه‌ای قرار گرفته و اذهان مردم عزیز ایران تحت این بمباران روزانه مشغول شده است. این حملات مداوم درصدد است از یکسو بذر یأس و ناامیدی را در روحیه مردم ایران کاشته و از سوی دیگر، روایتی وارونه، تحریف شده و سانسور شده از عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه دهد. امروز حضور بسیجیان در میدان جهاد تبیین و استفاده روزآمد، موثر، منطقی و مبتنی بر چارچوب‌های اخلاقی و حرفه‌ای‌گری از ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغاتی می‌تواند خنثی کننده این حملات آشکار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم عزیزمان باشد.

این بیانیه خاطرنشان کرد: در میدان جهاد علمی نیز کشور ما در یک مسیر مهم قرار گرفته که می‌تواند آینده تمدن بزرگ اسلامی را ترسیم و تضمین کند. حرکت به سمت ایجاد ایران قوی و این تمدن بزرگ جز با جهد و جهاد علمی نخبگان کشور که آنها نیز از بدنه مردم هستند و جز با تکیه بر روحیه بسیجی و انقلابی که تحول، مجاهدت، استفاده از ظرفیت‌های درونی و تکیه بر اخلاق علمی از مولفه‌های آن است، امکان‌پذیر نخواهد بود.

بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی افزود: مجاهدت علمی نخبگان با اتکا به روحیه تحول‌گرایانه بسیجی، مطمئنا می‌تواند کشور را از بن‌بست‌ها و چرخه‌های معیوب مدیریتی، خارج کند. نسبت به لزوم ارتقای جایگاه زنان باید گفت شأن و جایگاه زنان در این سال‌ها مورد هجمه‌های جدی فرهنگی قرار گرفته است. از یک‌سو برخی با تکیه بر برداشت‌های ناصحیح خود از دین و سنت، نقش‌آفرینی زنان در جامعه را محدود شده می‌دانند و از سوی دیگر جایگاه بانوان با حمله‌های عقیدتی از سوی جریان شبه‌روشنفکر دچار یک استحاله جدی شده که از بین رفتن مفاهیم و نقش‌های مهمی همچون همسری و مادری را به همراه داشته است.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی یادآور شد: الگوی زن بسیجی همان الگوی زن موفقی است که بر وظایف خود در حفظ و تعالی خانواده در قالب نقش همسری و مادری آگاه است و هم نقش‌آفرینی در عرصه اجتماعی و سیاسی را به عنوان یک وظیفه مهم برای خود می‌پندارد. امروز این وظیفه خطیر بر عهده زنان و بانوان بسیجی است که این ویژگی را به عنوان یک الگوی موفق جهت تعالی خانواده و پیش‌برنده جامعه کمال جو معرفی کنند.  

جبهه پایداری انقلاب اسلامی، در خاتمه ضمن عرض تبریک و بزرگداشت هفته بسیج مستضعفان و تمجید و تجلیل از مجاهدت‌های بسیجیان عزیز در عرصه‌های مختلف، تأکید دارد که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی و حل معضلات مدیریتی حاکم بر ساختارها و همچنین مواجهه انقلابی و عقلانی با معضلات فرهنگی و اجتماعی، با تکیه بر روحیه و الگوی بسیجی، امکان‌پذیر خواهد بود.                                                                            

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha