سرپرست «غیرقانونیِ» سازمان لیگ خارجی‌های استقلال را محروم کرد

تهران- ایرنا- معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: حکم سرپرستی «حیدر بهاروند» در سازمان لیگ مدت‌هاست که منقضی شده و مطابق قانون هرگونه اقدام از سوی وی از جمله جلوگیری از بازی کردن بازیکنان خارجی استقلال، فاقد اثربخشی قانونی است.

«فرشید سمیعی» امروز(چهارشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: طبق قانون حیدر بهاروند سه ماه می‌توانست سرپرست سازمان لیگ باشد و این سرپرستی برای سه ماه دیگر قابل تمدید بود که در مجموع او ۶ ماه می‌توانست در این سمت حضور داشته باشد و مدت‌هاست از این تاریخ گذشته و او همچنان به طور غیر قانونی بر مسند سازمان لیگ حضور داشته و هر گونه اقدامی از سوی وی فاقد اثربخشی قانونی است.

شهاب الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال اسفندماه سال ۱۳۹۹ از انتخاب «حیدر بهاروند» به‌عنوان سرپرست سازمان لیگ خبر داد.

سمیعی افزود: سازمان لیگ در آستانه دیدار استقلال برابر گل‌گهر، برخلاف قانون از حضور دو بازیکن خارجی ما در این دیدار جلوگیری کرد؛ اگر سازمان لیگ محق هم بود باید حکم را به صورت قانونی صادر می‌کرد. پیش از شروع لیگ ابلاغیه‌ای را در اختیار باشگاه‌ها قرار دادند و ما همان موقع اعلام کردیم این ابلاغیه که برای شرکت‌های دولتی در نظر گرفته‌ شده، باید عوض شود زیرا این شرکت‌ها طبق قانون نمی‌توانند حساب بانکی باز کنند.

وی تصریح کرد: نامه نگاری‌های لازم را انجام داده و اعلام کرده بودیم که قادر به افتتاح حساب نیستیم و باید از طریق خزانه بانک مرکزی کارهای خود را انجام دهیم. بازیکنی که کارت بازی‌اش صادر شده، چطور در هفته ششم مجوز بازی نمی‌گیرد؟ حتی اگر فرض بگیریم که حق با آنها است که نیست، این دو بازیکن باید بازی می‌کردند و سپس با رای کمیته انضباطی محروم می‌شدند.

وی اعلام کرد: سند ملکی که طبق کارشناسی دادگستری ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش داشت را به عنوان ضمانت برای کوین یامگا گرو گذاشتیم و حتی برای رودی ژستد گفتند سفته هم بگذارید که این کار را نیز انجام دادیم و به منظور انتقال و فروش، وکالت بلاعزل دادیم و حتی موافقت وزیر ورزش و جوانان را هم گرفتیم.

معاون حقوقی استقلال تاکید کرد: مهدی علی‌نژاد(معاون وزیر ورزش) نامه‌ای را برای حیدر بهاروند و شهاب‌الدین عزیزی خادم(رییس فدراسیون) فرستاد و در این نامه پیشنهاد داد «وثیقه ملکی که باشگاه استقلال به عنوان ضمانت برای بازیکنان خارجی خود گذاشته است را قبول کنند»؛ حالا پرسش من این است اگر این سند مشکل داشت، بود چرا قبول کردید؟ باز هم تاکید می‌‎کنم چرا برای ژستد به ما گفتند سفته هم بدهید؟!

سمیعی اظهار داشت: چند روز پیش به سازمان لیگ نامه زدیم که با توجه به قانون نمی‌توانیم حساب بانکی باز کنیم اما برای تبلیغات محیطی می‌توانیم از طریق کارگزار ضمانت‌نامه لازم را ارائه دهیم اما شما خودتان را به عنوان ذی‌نفع معرفی کنید اما آنها این کار را نکرده و پاسخ نامه ما را ندادند و این موضوع نشان می‌دهد، اتفاقات رخ داده به یکدیگر وابسته است.

وی افزود: همه این اتفاقات به خاطر تبلیغات محیطی و حق قانونی باشگاه استقلال رخ داده است؛ موضوعی که مدیریت استقلال روی آن دست گذاشته‌ و حالا با این کارها می‌خواهند به باشگاه ضربه بزنند. اقدام و رفتار سازمان لیگ درست نبود و به طور حتم باشگاه استقلال  پیگیر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha