کاراته ناشنوایان جهان؛ کومیته تیمی بانوان ایران قهرمان شد

تهران- ایرنا- مسابقات جهانی کاراته ناشنوایان جهان با موفقیت و قهرمانی بانوان تیم کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز همراه شد.

به گزارش ایرنا، در مسابقات جهانی کاراته ناشنوایان که به میزبانی تهران برگزار شد پس از چهار روز رقابت، تیم ایران بر سکوی نخست تکیه زد و تیم‌های روسیه و اوکراین به عناوین دوم و سوم دست یافتند. 

در کاتای انفرادی، مژده مردانی از ایران به مدال طلا دست یافت و ورزشکاران اوکراین و روسیه دوم و سوم شدند. در کاتای تیمی نیز تیم ایران متشکل از ناهید امیری، سمانه برجی و پروین یاره پس از اوکراین در جایگاه دوم ایستاد و مدال نقره را بر گردن آویخت.

در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم، حکیمه زکی زاده به مدال نقره دست یافت و ورزشکاران روسیه و اوکراین اول و سوم شدند.

در وزن منهای ۵۵، زینب حسن پور از ایران مدال برنز کسب کرد و ورزشکاران اوکراین صاحب سکوی اول و دوم شدند. در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم، مهناز حسن زاده از ایران مدال برنز گرفت و ورزشکاران اوکراین و یونان اول و دوم شدند. 

در وزن منهای ۶۸، سارا ادریا از ایران به نشان طلا رسید و ورزشکار اوکراین دوم شد،. در این وزن نماینده ترکیه و روسیه به مقام سوم مشترک رضایت دادند.

در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم، بیتا جواهری بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلا را از آن خود کرد و ورزشکاران ترکیه و روسیه دوم و سوم شدند.

در کومیته تیمی نیز تیم ایران در رقابت با اوکراین به پیروزی رسید و صاحب عنوان قهرمانی شد.

در مراسمی با حضور، «مریم کاظمی‌پور» معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، «مهران تیشه‌گران» رئیس فدراسیون ناشنوایان، پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، داودی نایب رئیس بانوان فدراسیون و جمعی از مسئولان، کاپ قهرمانی و مدال نفرات برتر اهدا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha