۷۰۴ میلیارد ریال وام اشتغال به جوانان در آذربایجان‌غربی پرداخت شده است

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق طی سال جاری ۷۰۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به متقاضیان در این استان پرداخت کرده‌ است.

صلاح گل محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات برای  حدود ۲ هزار نفر از جوانان منطقه زمینه اشتغال فراهم کرده است.

وی ادامه داد: از این میزان تسهیلات ۳۳۷ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی ۲۳۶ نفر برای افراد جویای کار در مناطق روستایی استان بوده و زمینه اشتغال پایدار را ایجاد کرده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به اعطای تسهیلات در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه کرد: بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.

گل محمدی گفت: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.

وی بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرارمعاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha