کشورهای منطقه با الگوبرداری از تفکر بسیجی مقابل استکبار ایستادگی کردند

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با گرامیداشت هفته بسیج گفت: کشورهای منطقه با الگوبرداری از تفکر بسیجی توانسته اند مقابل استکبار به خوبی ایستادگی کنند و اجازه پیشروی بیشتر را از آن ها بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: امروز بسیج در همه عرصه ها کارگشاست و بدون تردید یکی از جلوه های اقتدار کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: بسیج شجره طیبه ای است که توانسته در عرصه های مختلف سازندگی اقدامات ماندگاری انجام دهد و خدمات شایسته ای را ارائه کند که از دید هیچکس پنهان نیست.

آیت الله علما همچنین به هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: ارتش و سپاه در همان روزهای نخست جنگ تحمیلی، نیروی دریایی بعثی عراق را زمین گیر کرده و اجازه عرض اندام از آن ها را گرفت.

خطیب جمعه کرمانشاه به در پیش بودن روز مجلس نیز اشاره کرد و گفت: شهید مدرس به اندازه‌ای شهامت داشت و بی‌اعتنا به دنیا و مقام دنیا بود که روبروی رضاخان ایستاد و این شخصیت نه تنها برای مجلسی‌ها بلکه برای ما هم الگو است.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور با نگاه به شهامت شهید مدرس به آمریکا پیام می‌دهد که تحریم‌ها باید یکجا پایان یابد و امام راحل(ره) به ما یاد داد که برای احقاق حق خودمان بایستیم. 

آیت الله علما همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره دانشمندان شهید محسن فخری‌زاده و مجید شهریاری، آن ها را منشا خدمات بسیاری برای کشور دانست که خار چشم دشمنان انقلاب بودند. 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به برکناری مدیران نجومی بگیر اظهار کرد: حقوق‌های نجومی ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیونی سبب برکناری این افراد شد و باید پرسید این افراد با چه نگاهی این مبالغ را دریافت کرده‌اند؟

وی در پایان به سفارش مقام معظم رهبری برای توجه به جوانان نخبه اشاره کرد و گفت: ایرانیان نخبه هستند و باید جوانان‌ نخبه را مورد توجه قرار دهیم چرا که مشکلات کشور به دست توانمند این افراد رفع می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha