رییس کل دادگستری:۸ کارمند گمرک سرو وپیرانشهر به اتهام قاچاق دستگیرشدند

ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: هشت نفر از کارمندان گمرکات سرو و پیرانشهر به اتهام قاچاق سازمان یافته تلفن همراه شناسایی و دستگیر شدند.

ناصر عتباتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اطلاع از تشکیل شبکه سازمان یافته رجیستری غیرقانونی گوشی‌های قاچاق برند آیفون توسط تعدادی از کارکنان گمرک سرو و پیرانشهر، موضوع در دستور کار دادستانی مرکز استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: دستورات قضایی در مورد شناسایی و دستگیری افراد سرشبکه صادر و طی عملیات پیچیده، هشت تن از کارمندان این گمرکات شناسایی و دستگیر شدند.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: این افراد با جعل رایانه‌ای از طریق ورود متقلبانه داده‌ها به سامانه گمرک و ارتشا، اقدام به قاچاق تلفن همراه برند آیفون به نحو حرفه‌ای و سازمان یافته کرده بودند.

عتباتی افزود: این متخلفان در نهایت دستگیر و با صدور قرار قانونی به زندان ارومیه معرفی شدند و اقدامات در مورد شناسایی سایر متهمان، شرکا و معاونان در بازپرسی ارومیه در حل پیگیری و تکمیل روند تحقیقات مقدماتی است.

وی تصریح کرد: مبارزه بی امان با فساد ادامه دارد و اقداماتی که موجب اختلال در نظام اقتصادی کشور شود را به هیچ وجه برنمی تابیم و با این اخلالگران برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، برخورد با متخلفان توسط دادگستری و سازمان‌های مربوطه با جدیت دنبال می‌شود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha