۳۷ هزار نفر از شهروندان مهابادی هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت مهاباد گفت: طبق آمارهای دریافتی از اداره ثبت و احوال، تاکنون ۳۷ هزار نفر نفر از شهروندان بالای ۱۲ سال این شهرستان نسبت به دریافت واکسن اقدام نکرده اند.

قاسم امینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  از مجموع ۱۹۲ هزار نفر واجد شرایط دریافت واکسن در مهاباد حدود ۳۷ هزار نفر رده سنی ۱۲ سال به بالا هنوز نسبت به تزریق واکسن خود اقدام نکرده اند که پایش و شناسایی جهت توجیه واکسیناسیون این افراد در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۹۵ هزار دُز انواع واکسن داخلی و خارجی به افراد واجد شرایط دریافت واکسیناسیون از همه گروه های هدف در این شهرستان تزریق شده است، افزود: از این تعداد حدود ۱۶۵ هزار نفر از واجدان شرایط، دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده و بیش از ۱۲۸ هزار نفر نیز دُز دوم خود را پس از تکمیل فرآیند دُز اول تزریق کرده اند.

رییس مرکز بهداشت مهاباد با اشاره به اینکه انواع واکسن کرونای مورد تایید وزارت بهداشت در این شهرستان هم اینک موجود است، گفت: افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن خاصی منتظر مانده اند هم اکنون می توانند برای دریافت وکسن خود اقدام کنند.

امینی، با بیان اینکه بهترین واکسن برای ما واکسنی است که سریع‌تر به دست ما برسد، اضافه کرد: تمامی واکسن‌هایی که در ایران وجود دارد استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های ناظر ملی را دارند بنابراین مردم بدون هیچ نگرانی نسبت به واکسینه شدن اقدام کنند.

وی اظهار داشت: تمامی واکسن های موجود در ایران با ایجاد پاسخ ایمنی در برابر ویروس کرونا به طور قابل توجهی باعث کاهش شیوع کرونا و کاهش تعداد ناقلان بدون علامت و عواقب جدی ناشی از این بیماری می شود.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۵۸۳ نفر در مهاباد که هما کنون در وضعیت زرد قرار دارد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند؛ اشنویه و پیرانشهر تنها شهرهای آذربایجان غربی هستند که هم اکنون در وضعیت نارنجی مقابله با کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha