بیمه سلامت اصفهان ماهانه ۲۱میلیارد تومان برای درمان کرونا هزینه می‌کند

اصفهان-ایرنا-مدیرکل بیمه سلامت اصفهان گفت: بیمه سلامت این استان ماهانه حدود ۲۱ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی در بخش بستری هزینه می‌کند.

حسین بانک، روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود:با توجه به اینکه نمی‌توان دارو و درمان خاصی را در بخش سرپایی ویژه بیماران کرونایی در نظر گرفت، آمار مشخصی در این زمینه وجود ندارد.

وی بابیان اینکه داروهای مختص کرونا زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند، ادامه داد: ۸۱ درصد هزینه این بیماران در صندوق شهری و ۱۹ درصد در صندوق روستایی هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت اصفهان اظهار داشت: ۲.۵ درصد از مجموع مراجعات به مراکز درمانی طرف قرارداد به بخش بستری اختصاص‌یافته که ۶۰ درصد هزینه‌های درمانی را در بردارد.

وی اضافه کرد: یک‌میلیون و ۴۴۰ هزار بیمه‌شده تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت اصفهان هستند که حدود ۲۷ درصد از جمعیت کل این استان را شامل می‌شود.

بانک خاطرنشان کرد: این تعداد بیمه‌شده در پنج صندوق بیمه شامل کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه سلامت همگانی، روستائیان و عشایر و بیمه ایرانیان از خدمات سه هزار و ۶۰۰ موسسه تشخیصی درمانی طرف قرارداد شامل پزشک، داروساز، تصویربرداری، آزمایشگاه، درمانگاه، بیمارستان و کلینیک‌های ویژه استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: در زمان حاضر حدود ۳۵۰ هزار نفر در استان جزو بیمه‌شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی هستند که تنها از خدمات مراکز درمانی دولتی دانشگاهی استفاده می‌کنند و در آینده نزدیک با اجرای طرح "پزشک خانواده شهری" برای این بیمه‌شدگان، از خدمات مطب پزشکان عمومی، داخلی، عفونی و اطفال به‌عنوان پزشک خانواده استفاده کنند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور چهار هزار و ۳۱۰ بیمار جدید شناسایی‌شده و در این مدت۸۲ بیمار جان‌باخته‌اند.

در استان اصفهان، امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در زمان حاضر حدود ۶۵۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش ایرنا، از حدود ۴۰ میلیون زیرپوشش بیمه سلامت همگانی در کشور، یک‌میلیون و ۵۵۰ هزار نفر آن در اصفهان است که از این تعداد حدود ۴۰۰ هزار نفر کارمندان دولت، ۴۳۰ هزار نفر بیمه سلامت همگانی، ۱۷ هزار بیمه‌شده بیمه ایرانیان و حدود ۵۵۰ هزار نفر بیمه‌شده روستایی و از سایر اقشار حدود ۹۰ هزار تحت پوشش بیمه قرارگرفته‌اند.   

سه هزار و ۶۰۰ موسسه در اصفهان طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت هستند که این استان پس از تهران به لحاظ تعداد، بیشترین مراکز طرف قرارداد را در کشور دارد.
یک‌میلیون و ۶۷۰ هزار بیمه‌شده زیرپوشش بیمه سلامت استان قرار دارند که ۶۷۰ هزار نفر از این تعداد بیمه روستایی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha