۲۸ هزار واحد نهضت ملی با همکاری بنیاد مسکن در حال ساخت است

تهران- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۲۸ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن در دست اجراست، افزود: چنان‌چه اسامی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن به بنیاد ارائه شود، بنیاد بلافاصله کار آماده‌سازی و ساخت را آغاز می‌کند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «اکبر نیکزاد» در نشست بررسی روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن به ریاست «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاونان وزیر و مدیران کل راه و شهرسازی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، افزود: مقرر است تا بنیاد مسکن سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در روستاها و شهرهای کوچک نوسازی و مقاوم‌سازی کند که در برنامه امسال حدود ۵۰ درصد معادل ۹۶ هزار واحد در مراحل اجرا قرار دارند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: در سال ۱۳۸۴ فقط هفت درصد واحدهای مسکونی روستایی و شهری در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر مقاوم بودند که هم اکنون این رقم به ۵۰ درصد رسیده است.

نیکزاد تصریح‌کرد: با اجرای طرح به‌سازی و نوسازی سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی و تا پایان سال ۱۴۱۰ همه واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای کوچک مقاوم‌سازی می‌شوند.

وی، افزایش تسهیلات مسکن روستایی را به ۲۰۰ میلیون تومان امکانی مناسب برای مشارکت بیشتر مردم در اجرای طرح های مسکنی بنیاد مسکن برشمرد و اعلام‌کرد: در خصوص بازسازی‌های امسال در نقاط مختلف کشور از جمله خوزستان، بندر امام(ره)، سی‌سخت، کوهرنگ، خراسان‌شمالی و هرمزگان مقرر است تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد بازسازی شوند که تاکنون هشت هزار واحد به انجام رسیده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح‌داد: بنیاد مسکن در اجرای نهضت ملی مسکن همکاری تنگاتنگی با وزارت راه و شهرسازی دارد و نماینده وزیر راه و شهرسازی در روستاها و شهرهای کوچک است.

وی افزود: بنیاد مسکن هم اکنون ۲۸ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن را در شهرهای کوچک در دست اجرا دارد. همچنین ۱۷ هزار مسکن شهری از برنامه‌های بنیاد مسکن در شهرها در حال ساخت است که در مجموع ۴۹ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در دست ساخت است.

نیکزاد بیان‌داشت: چنان‌چه اسامی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن به بنیاد ارائه شود، بنیاد بلافاصله کار آماده‌سازی و ساخت را آغاز می‌کند، همچنین همکاری مناسبی بین بنیاد و سازمان ملی در خصوص اراضی وجود دارد و برای تامین مصالح اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بنیاد مسکن آمادگی کامل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha