نشست مشترک دولت و مجلس مسیر تغییر و تحول را هموار می‌کند

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزاری نشست مشترک مجلس و دولت را عاملی در جهت تعامل بیشتر بین این ۲ قوه برای ایجاد زمینه مناسب به منظور اعمال تغییر و تحول در عرصه‌های مختلف دانست.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از خانه ملت، انسیه خزعلی درمورد تاثیر برگزاری نشست دولت و مجلس در همگرایی و تعامل بیشتر بین آنها افزود: برگزاری این جلسات باعث می‌شود که زمینه تعامل بیشتر بین دولت و مجلس فراهم شده و مسوولان این قوا در جریان نظرات و برنامه‌های یکدیگر قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: این جلسات شرایطی را فراهم می‌کند تا نمایندگان مجلس، مشکلات مردم را به نمایندگان دولت منعکس کنند، همچنین دولتی‌ها نیز مشکلاتی که در روند اجرا با آنها مواجه می‌شوند و کسری‌هایی که در تنظیم بودجه دارند را که مانع از اعمال برخی درخواستها و  تحولات می شود به طور مستقیم بیان می‌کنند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده دولت یادآور شد: نمایندگان مجلس باید در جریان موضوعات مختلف درخصوص تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ یا تدوین آیین نامه های اجرایی قرار بگیرند، همانگونه که دولتمردان  باید با اقتضائات مناطق مختلف از نزدیک آشنا شوند.

خزعلی ادامه داد: بنابراین برگزاری این گونه جلسات می‌تواند نقش اثرگذاری در رفع مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف داشته باشد.

به گزارش ایرنا، نشست مشترک قوای مقننه و مجریه روز گذشته به مناسبت دهم آذرماه و روز مجلس با حضور روسای دو قوه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزیران و معاونین رییس جمهوری برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha