خانواده‌های متقاضی طلاق به مشاوره‌های تخصصی هدایت شوند

اردبیل- ایرنا- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بر لزوم همکاری‌های مشترک تمامی دادگاه‌های خانواده برای هدایت خانواده‌های متقاضی طلاق به سمت مشاوره‌های تخصصی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، جلال آفاقی روز دوشنبه در دیدار مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: فضای مجازی مسبب بخشی از اختلاف‌های خانوادگی و طلاق از عوامل اصلی در بروز آسیب‌های اجتماعی است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مشاوره افزود: بهتر است مجموعه بهزیستی با همکاری دستگاه قضایی این وظیفه مهم را بر عهده بگیرد تا در این زمینه مداخلات تخصصی و به‌هنگام به‌ متقاضیان طلاق ارائه شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل همچنین بیان کرد: با توجه نواقص موجود در سامانه تصمیم و لزوم بازنگری در این سیستم، بهتر است تدابیر لازم در رابطه با به‌روز رسانی این سیستم در نظر گرفته شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل نیز با اشاره به برخی از خدمات ارائه شده به افراد آسیب دیده ناشی از پیامدهای ناگوار زندگی زناشویی، بر ادامه همکاری‌های مشترک بین دستگاه قضایی و این اداره‌کل تاکید کرد.

بهزاد ستاری با تاکید بر به‌روز رسانی اطلاعات و آگاهی روان‌شناسان و مشاوران اضافه کرد: شایسته است در این راستا تعامل بین بخشی و هم‌افزایی دانش در اولویت قرار گیرد تا خدمات حرفه‌ای و تخصصی به زوج‌ها ارائه شود.

تعداد بیش از سه هزار فقره طلاق سال گذشته در استان اردبیل ثبت شده بود که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن حدود ۱۰ درصد افزایش داشت.

در حال حاضر افزون بر ۶۰ مرکز مشاوره و پیشگیری از طلاق در جهت حل مشکلات زوجین و ایجاد سازش بین آنها در این استان فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha