رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: باید رسانه‌ را در صدر نشاند

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، جنگ و هجمه اصلی دشمن را در عرصه تبلیغاتی عنوان کرد و گفت: در این مصاف، باید بانوان را جدی گرفت، رسانه را در صدر نشاند و حساب شده جنگید.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد قمی دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس افزود: امروز جنگ و هجمه اصلی دشمن تبلیغاتی است و مقابله با این هجمه با حضور یک مجموعه ممکن نیست و نیاز به یک اتفاق و همکاری همگانی دارد و باید با به پیوند خوردن همه اراده‌ها و مجموعه‌ها به عرصه نبرد وارد شد.
او ادامه داد:  رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری فرمودند که در مواجه با دشمن بیش از تحرکات امنیتی و اقتصادی، دشمن تحرک تبلیغاتی می‌کند و جنگ و هجمه اصلی، تبلیغاتی است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس باید در کشور پیشرو و الگو باشد بیان کرد: فارس استانی برخوردار از نیروهای توانمند است و از مدیریت جدید این مجموعه در استان حمایت قاطع خواهیم کرد و با توجه به اهمیت و جایگاه این استان، به عنوان اولویت‌، توجهی ویژه به این استان را مد نظر خواهیم داشت.

مساله سومین حرم اهل بیت (ع) یک ماموریت ملی و فراملی برای فارس است
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس هم در این آیین گفت: مساله سومین حرم اهل بیت (ع) یک ماموریت ملی و فراملی برای استان فارس است که کمتر می‌بینیم چنین ماموریتی به استانی عنایت شده باشد که این هم به ظرفیت این استان باز می‌گردد.
حجت الاسلام حسن قانع افزود: آنچه که در استان فارس مد نظر ما خواهد بود مساله بازیابی هویت دینی و بازگشت به اسلام ناب است.
وی ادامه داد: استان فارس دارای پیشینه تمدنی عمیقی است و رهبر معظم انقلاب در توصیف این استان و مردم آن فرمودند ‘یکی از قله‌های برجسته کشور، مرکز علم و ادب و از پیشروان حرکت علمی پس از انقلاب است’.
او اظهار داشت: رکن دیگر از هویت این استان تعبیر به سومین حرم اهل بیت (ع) در سراسر ایران است که از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شد که تمام اینها دارایی‌های استان و استعداد ذاتی است که در آن وجود داشته است. 
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری همه علما، اندیشمندان و خردمندان مساله فرهنگ دینی را که درون مایه اصلی تحقق فرد، جامعه و تمدن است را به خوبی محقق کنیم، از سوی دیگر جایگاه سومین حرم اهل بیت (ع) را ارتقا بخشیم و همچنین بتوانیم این ارکان هویتی استان را به بهترین شکل بازیابی و بازخوانی کنیم و در خدمت جامعه توحیدی قرار دهیم.

در این آیین حجت الاسلام حسن قانع به عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس معرفی و از تلاش های حجت الاسلام محمدصادق محرابی در این مسئولیت تقدیر شد.
حجت‌الاسلام قانع پیش از این مسئول دبیرخانه دستاوردهای حوزه علمیه قم و دبیر مجمع فضلای استان فارس بوده است.
بیش از ۱۰ سال تدریس سطوح عالی حوزه علمیه، ۳۰ سال فعالیت تبلیغی و مدیریتی، تدریس در حوزه حکمت اسلامی و علم دینی، پژوهش و نگارش مقالات علمی متعدد در حوزه علوم انسانی اسلامی از سوابق وی به شمار می‌رود.
وی دانش‌آموخته سطوح عالی حوزه علمیه قم و دکترای فلسفه اسلامی و از شاگردان درس خارج فقه محضر حضرات آیات مکارم، شب‌زنده‌دار و فرحانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha