پیش‌بینی بیش از ۳۸ میلیمتر بارندگی برای حوضه آبریز دریاچه ارومیه

تهران- ایرنا - بیشترین میزان بارش پیش‌بینی شده برای حوضه آبریز دریای ارومیه تا ۱۹ آذرماه ۳۸.۹ میلیمتر و متوسط بارش آن ۴.۲ میلیمتر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، گرچه وضعیت بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر۱۴۰۰) چندان مناسب نبوده است اما پیش‌بینی قبلی موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو نشان از آن دارد که تا آخر بهمن ماه وضعیت بارشی بهتر از متوسط بلندمدت خواهد بود.

در عین حال گزارش تازه موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو نیز که برای این هفته و هفته منتهی به ۲۶ آذرماه منتشر شده حکایت از آن دارد که وضعیت بارشی در هفته منتهی به ۲۶ آذر چندان مطلوب نخواهد بود.

براین اساس برای هفته جاری، وقوع بارش‌ها در برخی از مناطق واقع در شمال غرب، غرب و شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه به چشم انداز بارش پیش بینی شده برای هفته دوم، وقوع بارش‌ها در بیشترمناطق کشور ناچیز خواهد بود.

متوسط/ بیشینه بارش‌ها برای حوضه‌های ۶ گانه آبریز اصلی برای هفته منتهی به ۱۹ آذر

متوسط بارش پیش‌بینی شده برای حوضه آبریز دریای خزر ۱.۸ میلیمتر و بیشینه آن ۲۶.۴ میلیمتر خواهد بود. وضعیت متوسط بارش پیش بینی شده برای حوضه آبریز دریاچه ارومیه ۴.۲ میلیمتر و با بیشینه ۳۸.۹ میلیمتر است.

میزان بارش در حوضه آبریز فلات مرکزی با متوسط ۶ دهم و بیشینه ۲۰.۱ میلیمتر و برای حوضه آبریز قره قوم متوسط بارش یک میلیمتر و بیشینه آن ۹.۶ میلیمتر خواهد بود.

حوضه آبریز مرزی شرق در هفته منتهی به ۱۹ آذر متوسط بارش ۲ دهم میلیمتری را شاهد خواهد بود که بیشینه آن به ۳.۷ میلیمتر خواهد رسید.

برای حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان هم متوسط بارش پیش‌بینی شده ۱.۷ میلیمتر با بیشینه ۲۶.۹ میلیمتر است.

متوسط/ بیشینه بارش‌ها برای حوضه‌های ۶ گانه آبریز اصلی برای هفته منتهی به ۲۶ آذر

 در هفته منتهی به ۲۶ آذرماه متوسط بارش پیش‌بینی شده برای حوضه آبریز دریای خزر ۱.۵ میلیمتر و بیشینه آن ۱۵.۸ میلیمتر خواهد بود که با کاهش بارش همراه است.

وضعیت متوسط بارش پیش بینی شده برای حوضه آبریز دریاچه ارومیه ۱.۱ میلیمتر و با بیشینه ۱۲.۷ میلیمتر است که این حوضه آبریز هم کاهش بارش دارد.

میزان بارش در حوضه آبریز فلات مرکزی با متوسط ۲دهم و بیشینه ۱۴.۵ میلیمتر و برای حوضه آبریز قره قوم متوسط بارش صفر و بیشینه آن ۶ دهم میلیمتر خواهد بود که کاهش بارش خواهدداشت.

حوضه آبریز مرزی شرق در هفته منتهی به ۱۹ آذر متوسط بارش صفر میلیمتری را شاهد خواهد بود که بیشینه آن به یک دهم میلیمتر خواهد رسید.

برای حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان هم متوسط بارش پیش‌بینی شده ۳ دهم میلیمتر با بیشینه ۸.۴ میلیمتر است که شاهد کاهش بارش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha