برنامه‌های جامع برای تامین آب و جمع آوری فاضلاب شهر صدرا انجام شده است

شیرا-ایرنا-رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیرا،ز با بیان اینکه سال ۹۹ برنامه‌های جامع برای تامین آب و جمع‌آوری فاضلاب شهر صدرا انجام شده است، گفت: این برنامه‌ها در افق میان مدت و کوتاه مدت تامین کننده رفاه و آسایش ساکنان این شهر است.

بهمن بهروزی، شنبه با اشاره به سیمای کلی آب و فاضلاب شهر جدید صدرا اظهار داشت: شهر جدید صدرا جمعیتی معادل ۵۲۳ هزار نفر را در خود جای خواهد داد و باید در بلند مدت برای این تعداد از ساکنان برنامه‌ریزی شود. 

وی، در مورد وضعیت آبرسانی در شهر جدید صدرا بیان کرد: جمعیت شهری زیر پوشش تاسیسات آب در این شهر ۲۱۳هزار و ۶۰۰ نفر است و تعداد کل مشترکان آب در صدرا حدود ۶۷ هزار و ۵۶۰ نفر است.

بهروزی، با اشاره به وجود ۲۵ حلقه چاه آب و افزون بر ۴۰ هزار متر مکعب حجم مخازن ذخیره آب در شهر صدرا افزود: در این منطقه طول کل خطوط انتقال و شبکه توزیع آب شهری ۵۶۲ کیلومتر است.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز اضافه کرد: تعداد کل مشترکان فاضلاب شهر صدرا بیش از ۵۴ هزار و ۷۰۰ نفر است و با افتتاح ۱۹۵ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب شهری، جمعیت زیر پوشش این شبکه به ۵۵ درصد می‌رسد.

بهروزی گفت: طول کل شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال فاضلاب طراحی شده شهر صدرا ۴۱۸ کیلومتر و طول کل شبکه‌های جمع‌آوری و خطوط انتقال فاضلاب اجرا شده شهر صدرا ۲۰۱ کیلومتر است.

وی ادامه داد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال فاضلاب شهر صدرا هزینه شده است.

شهر جدید صدرا که در دهه هفتاد برای اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز احداث شد، در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها