کنگره بزرگداشت آیت الله اشرفی اصفهانی در کرمانشاه برگزار می شود

کرمانشاه- ایرنا- اولین کنگره بزرگداشت آیت الله میرزا عطاءالله اشرفی اصفهانی چهارمین شهید محراب در کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله اشرفی اصفهانی متولد خمینی شهر اصفهان بود که در سال ۱۳۵۸ توسط امام خمینی(ره) به امامت جمعه شهر کرمانشاه منصوب شد.

وی در ۲۳ مهر ماه ۱۳۶۱ ، هنگامی که آماده اقامه نماز جمعه شده بود  بر اثر انفجار نارنجک توسط منافقین کوردل در مسجد جامع کرمانشاه به شهادت رسید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه روز پنجشنبه در جلسه ستاد برنامه ریزی کنگره بزرگداشت این عالم دینی بیان داشت: مهمترین اهداف برگزاری این کنگره باید آشنایی نسل جوان با این شخصیت های برجسته انقلابی باشد.

آیت الله مصطفی علما تاکید کرد: تا قبل از انقلاب را نشناسیم به شناخت از انقلاب نمی رسیم.

وی افزود: زنده نگه داشتن بزرگان خود یک درس است و به ما سفارش شده تا شرح حال علما را زیاد بخوانیم و عمل کنیم.

آیت الله علما ادامه داد: شخصیت های بلند پایه ای داریم که مورد غفلت قرار گرفته اند، لذا باید برای زنده نگه داشتن نام آنها دور هم جمع شویم.

او آیت الله شیخ هادی جلیلی را نیز به عنوان یکی دیگر از بزرگان دینی استان نام برد که در زمان خودش حوزه های علمیه قم و نجف روی او حساب می کردند، اما نسل جوان کرمانشاهی به درستی از او شناخت ندارند.

در این جلسه مقرر شد این کنگره بزرگداشت در صورت مناسب بودن وضعیت کرونا در تاریخ پنجم مرداد ماه روز ملی کرمانشاه برگزار شود و یا اینکه زمان برگزاری آن به ۲۳ مهرماه مصادف با سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی موکول شود.

در بخشی از پیام امام خمینی(ره) به مناسبت شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی آمده است: این وجود پربرکت متعهد را قریب شصت‏‎ ‎‏سال است می شناختم، مرحوم شهید بزرگوار حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج‏‎ ‎‏آقا عطاءالله اشرفی را در این مدت طولانی به صفای نفس و آرامش روح و اطمینان قلب‏‎ ‎‏و خالی از هواهای نفسانی و تارک هوی و مطیع امر مولا و جامع علم مفید و عمل صالح‏‎ ‎‏می شناسم  و در عین حال مجاهد و متعهد و قوی النفس بود.

او در جبهۀ دفاع از حق از‏‎ ‎‏جمله اشخاصی بود که مایۀ دلگرمی جوانان مجاهد بود و از مصادیق بارز‏‏ «رِجالٌ صَدَقُوا ما‏‎ ‎‏عاهَدُوا الله َ عَلَیْه»‎‏ بود. و رفتن او ثلمه‏‎ بر اسلام وارد کرد و جامعۀ روحانیت را سوگوار‏‎ ‎‏نمود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha