۲۲ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 84402350
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش مرگ و میر مهاجران براثر گرمای بی سابقه آمریکا

تهران- ایرنا- روزنامه گاردین در گزارشی از افزایش مرگ و میر مهاجران که از مرزهای جنوبی وارد آمریکا می شوند، خبر داد و نوشت: تنها در ماه گذشته و همزمان با ثبت گرمای بی سابقه، ۴۳ مجموعه بقایای انسانی در ایالت آریزونا کشف شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از تارنمای این روزنامه انگلیسی، گروه های غیردولتی بشردوستانه در آمریکا امسال از افزایش مرگ و میر در میان مهاجران خبر داده اند.

گفته می شود براثر گرمای بی سابقه و آفتاب سوزان سال جاری، اجساد شمار غیر معمول مهاجران در مناطق مرزی ایالت آریزونا (در جنوب غربی آمریکا) کشف شده است. گزارش ها همچنین حاکی از افزایش مرگ و میر مهاجران در تگزاس است.

گاردین در ادامه افزود: یک گروه غیردولتی موسوم به "هیومن بوردرز" (Humane Borders)، اعلام کرده است که ماه گذشته ۴۳ مجموعه بقایای انسانی در منطقه مرزی ایالت آریزونا کشف شده است. ماه گذشته (ژوئن) گرمترین ژوئن ثبت شده در این ایالت آمریکا بوده است.

«مایک کریچ» از اعضای ارشد این گروه غیر دولتی خاطرنشان کرد: کشف ۱۲۷ مجموعه بقایای انسانی تنها در نیمه اول سال جاری (میلادی)، رقمی  بسیار بالاتر از ۹۶ جسد در مدت مشابه سال گذشته است.

مقامات تگزاس می گویند که امسال نیز شاهد افزایش مرگ و میر مهاجران بوده اند. کلانتری شهر بروکس (یکی از شهرهای این ایالت در جنوب تگزاس) ماه گذشته گزارش داد که تنها در پنج ماه اول سال ۲۰۲۱، جسد ۳۶ مهاجر پیدا شده که این میزان بیش از کل اجسادی است که در سال گذشته کشف شد.  

کشف شمار بیشتری از اجساد مهاجران در حالی رخ می دهد که مقامات باتوجه به افزایش بی سابقه دمای هوا، نسبت به بالا رفتن آمار مرگ و میر مهاجران هشدار داده اند. اگرچه بیشتر مهاجران اکنون برای رسیدن به مقصد از تگزاس عبور می کنند، اما دهه ها اجرای قانون در این ایالت و کالیفرنیا بسیاری را مجبور به عبور از بیابان های آریزونا کرده است؛ جایی که آب و غذا پیدا نمی شود.

از سال ۲۰۰۴ که مرگ و میر بیش از سه هزار و ۷۰۰ مهاجر در بیابان های آریزونا ثبت شده است، گروه های بشردوستانه کوزه های آب و برخی اقلام غذایی را در مناطق دور افتاده جنوب آریزونا به امید نجات جان مهاجران بجا می گذارند. اما بسیاری از مهاجران هرگز پس از گم شدن در این مناطق چیزی برای خوردن پیدا نمی کنند.

مهاجرت غیرقانونی از مرز جنوبی آمریکا در زمان ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» و با توجه به ساخت دیوار مرزی با مکزیک با موانع بسیاری روبرو شد. اما پس از روی کار آمدن «جو بایدن» و باتوجه به وعده های وی در این حوزه، بسیاری بر این باور بودند چالش های مهاجرت تا حدودی برطرف شود. اکنون با گذشت نزدیک به ۶ ماه از روی کار آمدن این دولت دموکرات هرچند بسیاری از تصمیمات مهاجرتی ترامپ لغو شده، اما از سوی دیگر سیل مهاجرت غیرقانونی مشکلات عدیده ای را در پی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha