نماز عید قربان در استان اردبیل اقامه شد

اردبیل - ایرنا - نماز عید قربان روز چهارشنبه با حضور مردم مومن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در شهر اردبیل نماز عید قربان به امامت آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در فضای باز  پیاده‌راه شهیدگاه اردبیل برگزار شد.

آیت‌الله عاملی در خطبه‌های نماز عید قربان اردبیل در سخنانی عید قربان را تداوم عید فطر دانسته و بیان کرد: عید قربان عید تقرب به پیشگاه حضرت احدیت است.

وی بیان کرد: قربان در واقع آغاز تحول روحی در مومنان است و مسلمانان با قربانی کردن در واقع قرب و پیراسته شدن از هر عمل غیر الهی را به نمایش می‌گذارند.

وی اضافه کرد: عید قربان عید تقوا ، توحید و نزدیکی به خداوند متعال است. 

وی با بیان اینکه ۲ عید بزرگ فطر و قربان اعیاد بزرگ و مکمل هم می‌باشند، افزود: قربان تحول روحی است و قربانی کردن در واقع نمادی از ذبح هواهای نفسانی و بندگی و نزدیکی به خداوند است. 

آیت‌الله عاملی همچنین از اهداف این عید را  رسیدگی به امور مستمندان دانست و از مومنان خواست تا در این عید بزرگ اسلامی به یاد فقرا بوده و دستگیر آنها باشند که یکی از فلسفه‌های عید نیز همین امر است. 

همچنین در شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار، گرمی، مشگین‌شهر، خلخال، سرعین، نیر، کوثر ، اصلاندوز ، انگوت و نمین نماز عید قربان با حضور مردم برگزار و در آن ائمه جمعه با گرامیداشت این عید بزرگ مردم را به دستگیری محرومان و عبادت و بندگی پرودگار فراخواندند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha