۷۴ درصد دانش آموزان با نیاز ویژه آذربایجان غربی در شبکه شاد فعال هستند

ارومیه-ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: ۷۴ درصد دانش آموزان با نیاز ویژه استان که در مدارس استثنایی تحصیل می کنند، در شبکه شاد فعال هستند.

عیسی محمدی روز چهارشنبه در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای  پوشش حداکثری،اطلس آموزشی از روش های آموزشی حضوری با رعایت پرو تکل ها در روستاهای صعب العبور و مدارس دور دست و ارائه بسته های آموزشی و تحویل آن به خانواده ها و همچنین نظارت آموزشی حضوری معلمان بهره بردیم.

وی ادامه داد: برای سال آینده ضمن ادامه آموزش به صورت حضوری، تهیه امکانات هوشمند برای بقیه دانش آموزان که نیاز دارند و تهیه بسته های آموزشی فعال و خلاقانه و ارسال امکانات پخش سی دی و دی وی دی برای مدارس روستایی و آموزش معلمان با روشهای تخصصی سعی می شود روند یاد دهی و یادگیری با کیفیت ادامه یابد.

وی بیان کرد: در دوران کرونا،آموزش و پرورش  استثنایی با تکیه بر سه اصل تداوم آموزشی و انعطاف پذیری روشهای یاددهی و یادگیری  در راستای بهبود کیفی آموزش و پوشش حداکثری تلاش کرده است.

وی اظهار داشت: آماده بودن برای تغییرات شرایط کرونایی و تطابق با هر شرایط بدون تاثیر در کیفیت آموزشی باید در دستور کار قرار گیرد. 

سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور به صورت همزمان و ویدئو کنفرانس در سراسر کشور پنجم و ششم مرداد ماه برگزار می شود.

در حال حاضر بیش از ۲هزار و ۵۰۰ دانش آموز استثنایی در استان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود ۵۰۰ دانش آموز به صورت تلفیقی در مدارس عادی تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha